תיווך

Table of Contents

כאשר אתה משתתף בגישור, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור לך להתכונן ולהפוך את הגישור למועיל יותר. למד כיצד לעבוד עם מגשר כדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר באמצעות תוכנית המשא ומתן בבית הספר למשפטים בהרווארד. Mediate נותן לך גישה למידע מפורט שילווה אותך לאורך כל תהליך הגישור. גם אם אינכם בתהליך גישור, עליכם להבין את תהליך הגישור על מנת לגלות טכניקות גישור ולבחור את המתווכים המתאימים.

הם צריכים ללמוד מה גישור יכול לעשות ומה לא וכיצד צריך להכשיר מגשרים. אתה יכול גם לבקש מהמתווך שלך להמליץ בכתב על נושאים שלא ניתן לפתור באמצעות גישור.

אם לא

המגשר שלך יסכם את תנאיך בהצהרה ששני הצדדים מסכימים לה. אם אינך יכול להסכים על דבר במהלך הגישור, המגשרים ידווחו לבית המשפט כי לא הושג הסכם. גם אם לא תושג הסכם במהלך גישור שהורה בית המשפט, המגשרים יכולים להעביר את עובדות ההסכם לבית המשפט.

באופן כללי, ישנם דיווחים בלבד על פיוסים לא מוצלחים ולא נערכות פרוטוקולים של תהליך הפישור הכושל. בהליך שנוי במחלוקת, שיחות גישור וכל חומר שפותח במהלך הגישור מותרים רק לאחר סיום ההסכם ונחתם על ידי שני הצדדים להסכם התיווך.

באופן כללי

משתתפים בגישור רשאים לדבר רק עם מי שמשתתף בגישור ועם עורך דינם או עם אחרים שמשתתפים בגישור על האמור במהלך הגישור. חריג חל, אך על מה שקורה במהלך הגישור ועל האמור בגישור ניתן לדון רק עם אחרים במסגרת פרטית (למשל בפגישה עסקית, במשרד עורך דין או באופן אישי במשרד עורכי דין). הכללים הם כלליים: אנשים שמשתתפים בפגישת מגשר או כל סוג אחר של פגישת גישור אינם רשאים לדון עם אדם אחר במה שנאמר במהלך הגישור מחוץ להקשר לאותה פגישה ו / או במהלך אותה פגישה. גישור הוא הזדמנות להשיג הבנה טובה יותר מדוע נוצר סכסוך ויש לך את ההזדמנות לדבר עם המגשר באופן פרטי לפני שתגיע להסדר. במהלך הגישור, תדבר עם מגשרים ועורכי דין אחרים כדי ליידע זה את זה על מצב הסכסוך ומצב המשחק בתיק. מכיוון שגישור הוא דיון בין הצדדים, הוא יכול להיות הרבה יותר מהיר מהליך המשפט הרשמי ותוכל לחסוך זמן וכסף. אם אתה פותר את הסכסוך שלך באמצעות גישור, אתה לא מהמר על מה ששופט או חבר מושבעים עשויים להחליט, אבל אתה יודע שהסכמת לגישור לפני שאתה משחק עם מה שהם עשויים להכריע בבית המשפט. פגישות גישור אינן נקבעות ללא הסכמת שני הצדדים, אך הגישור יכול להתקיים אם המפלגה תדון ותסכים להם לפני שתפנה למחלקת ה- ADR. תוכלו להמשיך ולנסות לפתור את התיק בגישור אם לא תגיעו להסכמה במהלך הגישור.

לכן

עדיף לבקש מהמתווך שלך להביא איתך מישהו כשאתה נכנס לגישור. למגשרים הזכות לסייע לצד המתווך בכל דרך שהיא יכולה, גם אם הם אינם שופטים או מושבעים. על אף שהמתווכים חייבים להיות ניטרלים וחסרי פניות, אין להם סמכות כלפי מי שמשתתף בגישור, והם לא צריכים להעדיף את האינטרסים של צד אחד על פני האחר, או להעדיף תוצאה מסוימת של גישור על פני הצד השני.

גישור יכול להיות שימושי מאוד כאשר שניים או יותר אנשים מתמודדים עם סכסוך קשה ואינם מסוגלים לפתור דברים בעצמם. אם שני הצדדים אינם מוכנים או אינם מסוגלים לפתור סכסוך, אחת האפשרויות הטובות ביותר היא ללכת לגישור.

גישור מאפשר לשני אנשים או יותר להימנע מהתדיינות יקרה וליישב סכסוך בעזרת צד שלישי ניטרלי

מגשר. גישור הוא בדרך כלל מהיר וחסכוני יותר מדיון בבית המשפט, ולמרות שהוא אינו פותר את כל המחלוקות, הוא יכול לסייע לצדדים להבהיר ולהצר נושאים כך שהליכי בית המשפט יעברו מהר יותר.

גישור

הוא סוג של גישור כאשר פיתרון משא ומתן מקובל על שני הצדדים. בגישור, צד שלישי ניטראלי המכונה מגשר מסייע לצדדים להגיע להסדר משא ומתן מרצון. המגשרים הם אנשים עצמאיים בעלי ניסיון והכשרה בגישור ועוזרים לצדדים להגיע להסכם. הם מסייעים לצדדים לדון בסכסוך שלהם ועוזרים להם למצוא ולמצוא פיתרון מקובל הדדית לסכסוכים שלהם.

לרוב

צד אחד מציע גישור לצד השני ומחליט שיעזור לפתור את הסכסוך באמצעות גישור. בהתאם לניסיון הצדדים בגישור, המגשר יכול לתת עצות מה יקרה במהלך מפגשי גישור שונים. מכיוון שכל מצב גישור הוא ייחודי, כל צד גישור מגיע לישיבת גישור המוכנה להקשיב לשני הצדדים, להסביר את עמדתם ולהגיב לעמדת האחר.

דילוג לתוכן