במאמר זה נראה לך כיצד להפוך לשמאי רכוש על ידי ביצוע 9 הצעדים הנדרשים. להלן אנו עונים על כמה מהשאלות הנפוצות ביותר אודות קריירה בהערכה, כולל: מה השכר הממוצע של שמאי? מהן ההזדמנויות שמערכת הנכסים מציעה ומהן האפשרויות שלך כשמאי נכס?

אם אתה אנליטי ומתעניין בנדל"ן

זה הזמן לשקול קריירה כשמאי מקרקעין. אם אתה נהנה מכתיבה, כתיבה וניתוח מספרי, שווי נכסים הם אופציה נהדרת עבורך. ישנן דרכים רבות ושונות להפוך לשמאי רכוש, כגון הערכות שווי עבור נכסים מסחריים, מגורים ומסחר. עם זאת, אם ברצונך לקדם את הקריירה שלך בהערכת שווי נכסים ולטפל בתיקים מורכבים יותר, אתה יכול גם להיות מועמד למגורים מוסמך על ידי הפעלת תוכנית שמאות הנכסים באוניברסיטה המקומית שלך.

אם ברצונך לעסוק במקצוע מתגמל זה, התחל תוכנית ייעוץ למגורים לשנתיים באוניברסיטה המקומית שלך. לאחר שתסיים את התוכנית בהצלחה, אתה מוכן לעשות את הצעד הבא כדי להפוך לסוקר מגורים מוסמך ומורשה.

הערכת שווי

היא מקצוע משתלם הרבה יותר מתיווך נדל"ן, אך במקום עמלה, שמאים מקבלים שכר טרחה עבור כל נכס. במהלך החניכה, שמאי יכול כנראה להרוויח יותר מבית מאשר מהעמלות עצמן. ההכנסות יירדו בקצה התחתון של הטווח, ואילו אלו של שווי נכס מוסמך יירדו גבוה יותר.

כדי להפוך לשמאי רכוש בהכשרה, עליך להשלים ולעבור קורס מיוחד לרישוי מראש. יש מדינות שדורשות ממך לעבור טסט זה, ואחרות דורשות ממך להיות בוגר AQB – חובה, אך אין חובה שתעבור את קורס שמאי המקרקעין תוך כדי עבודה עם החניכים. כדי להפוך לשמאי מקרקעין מורשה ומוסמך במדינת מגוריך ובארצות הברית, אינך צריך להשלים או להעביר רישיונות קדם ספציפיים לעבודת הקורס. עם זאת, כדי להפוך לשמאי רכוש, עליו לעבור קורסים להערכת שמאות לפני בחינת הרישוי. במדינות מסוימות, בנוסף להכשרה כשמאי מקרקעין מאומן, מורשה, מוסמך או מיומן, עליך לרכוש גם שמאי מקרקעין מורשים או מוסמכים.

הדרישות

המשתנות ממדינה למדינה, מורכבות ממספר דרישות שונות, כגון תואר AQB – דרישה המשתנה בין מדינה למדינה. הדרישות להפוך לשמאי מקרקעין מורשה ומוסמך בארצות הברית ובמדינת מגוריך מורכבות ומשתנות ממדינה למדינה, ולעתים לפי ערך וסוג הנכס. לכל מדינה יש כללים אחרים שיש לעקוב אחריהם, אם כי קרן השמאות היא המקור הגדול והמקיף ביותר למידע על שמאות ועל דרישות הרישוי וההסמכה לשמאי נכסים במדינה ובעולם.

הדרישות להיות שמאי מקרקעין מורשה ומוסמך בארצות הברית ובמדינת מגוריך מורכבות ומשתנות ממדינה למדינה

ולעיתים לפי ערך וסוג הנכס. שמאים מוסמכים צריכים להיות בקיאים באזורך ולהיות מורשים או מוסמכים בכל 50 המדינות, הדורשים תואר AQB, תואר שני ומעלה בשמאות מקרקעין, או שניהם. השמאות סוקרת את הערכת השווי של נכסים מסחריים ומגורים ומעריכה נכסים בשווי של 500,000 $ ומעלה ונכסים למגורים ולמסחר עד מיליון דולר.

עוזר השמאי עובד בדרך כלל עם השמאים או עם צוות שמאים ומדווח בדרך כלל למנהל המשרד. אנשים אלה ברמה זו מבצעים את חובות ההערכה שלהם בפיקוח שמאי מקרקעין מוסמך (CREA) ואינם זקוקים לניסיון הערכה מוקדם.

אם אתה חניך המחפש מפקח

עליו להיות מגדיר מוסמך או מודד כללי או מודד כללי ולא להיות נתון לדין משמעתי בשנתיים האחרונות המשפיעות על ההערכות שביצע הַחוּצָה. אתה יכול להגיש בקשה לרישיון להערכת בעלות על בתים אם קיבלת את אישור המפקח ולבצע דוחות או הערכות בכתב.

אם אתה רק מתחיל את הקריירה שלך כשמאי או פשוט פועל לקראת הסמכה כנכס מגורים מוסמך

בית הספר לענייני נדל"ן במנפרד מציע קורסים שיעזרו לך להתפתח בחיים המקצועיים שלך גם באינטרנט וגם בכיתה. אם אתה מוכן להתחיל את דרכך להפוך לשמאי נכסים, אנו מציעים לך גם קורסים הנדרשים על ידי הממשלה לרישיונות למגורים ולמדיניות כללית.

כדי לעזור לשמאים לשפר את כישוריהם ואת הידע שלהם, מכון השמאות מציע הדרכת שמאות, הן באינטרנט והן בכיתה, לשיפור הידע בשמאות. יש מגוון רחב של קורסים עבור סטודנטים שנה א 'וגם שנה ב' וגם עבור אנשים עם רקע בניהול נדל"ן.