במאמר זה אראה לכם כיצד להפוך לשמאי רכוש על ידי ביצוע 9 הצעדים הנדרשים. להלן אני עונה על כמה מהשאלות הנפוצות ביותר אודות קריירה בהערכה, כולל: מה השכר הממוצע של שמאי? מהן ההזדמנויות שמציעה הערכת שווי נכס ומה ההזדמנות שלך כשומרת נכס?

אם אתה אנליטי ומתעניין בנדל"ן

זה הזמן לשקול קריירה כשמאי מקרקעין. אם אתה נהנה מכתיבה, כתיבה וניתוח מספרי, הערכות שווי נכסים הן אופציה נהדרת עבורך. ישנן דרכים רבות להפוך לשמאי מקרקעין בארצות הברית ובעולם. אתה יכול גם להיות מאשר למגורים מוסמך אם אתה רוצה לקדם את הקריירה שלך בהערכת שווי נכס ולטפל בתיקים מורכבים יותר.

אם ברצונך לעסוק במקצוע מתגמל זה, התחל את תוכנית הסמכת שמאי הנדל"ן באוניברסיטת טקסס באוסטין. לאחר שתסיים את התוכנית בהצלחה, אתה מוכן לעשות את הצעד הבא כדי להפוך לסוקר מגורים מוסמך ומורשה.

הערכת שווי

היא מקצוע משתלם הרבה יותר מתיווך נדל"ן, ובמקום עמלה שמאים מקבלים שכר טרחה עבור כל נכס. במהלך השמאות, שמאים עשויים להרוויח יותר מבית מאשר משכר הטרחה שלהם. בעוד שמאי מוסמך מוסמך מורשה יירד גבוה יותר, ההכנסה שלך ככל הנראה תרד בקצה התחתון של הטווח.

כדי להפוך לשמאי רכוש בהכשרה, עליך להשלים ולעבור קורסים מסוימים לרישוי מראש. מדינות מסוימות דורשות ממך להשלים קורס "רישיון מראש" מסוים לפני שאתה הופך לחבר AQB, ואחרות דורשות ממך לסיים את "קורס שמאי מקרקעין" לפני שאתה הופך לשמאי מקרקעין מורשה או מוסמך. אין חובה להשתתף בקורס "שמאות מקרקעין" על מנת לעבוד כחניך, אלא כדי להפוך לשמאי מקרקעין עליך להיות מעל גיל שנתיים לפחות. עם זאת, לאחר הפיכתך לשמאי מקרקעין או מאשר רישיון מוסמך (CRA), תזדקק לרישיון ולהזדמנות ללמוד קורסי הערכה נוספים לפני בחינת הרישיון.

הדרישות

המשתנות ממדינה למדינה, מורכבות ממספר דרישות שונות כמו "קורס הערכת שווי נכס" ו"קורס הרישיון מראש ". הדרישות להפוך לשמאי מקרקעין או אישורי מקרקעין מוסמכים (CRA) הן מורכבות ומשתנות בהתאם למדינה, לפעמים לפי ערך וסוג הנכס. לכל מדינה יש כללים אחרים שיש לעקוב אחריהם, אם כי קרן AppRAisal היא העמותה הגדולה והמקיפה ביותר של שמאים בארצות הברית, עם יותר מ -1,000 חברים בלמעלה ממאה מדינות. הדרישות להפוך לשמאות מקרקעין או מתווך מוסמך בהכשרה (AQB) הן מורכבות ולעיתים משתנות בין מדינות ובין ערכי וסוגי הנכס.

הדרישות לשווי נכס או שווי נכס מוסמך (CRA) הן מורכבות ומשתנות בהתאם למדינה

לפעמים לפי ערך וסוג הנכס. שמאי מוסמך צריך להכיר את הסביבה המקומית ומוסמך ומורשה בכל 50 המדינות, ודורש לפחות שנתיים של ניסיון מקצועי בענף הנדל"ן המסחרי או המגורים ולפחות שנה הכשרה מקצועית. השמאות בוחנות נכסים מסחריים ומגורים ומעריכים את שווי הנכס וכן את מצבו, מצבו ומצבו של כל שאר המרכיבים.

עוזר השמאי עובד בדרך כלל עם שמאי הרכוש או עם צוות שמאים ומדווח בדרך כלל למנהל המשרד. רמות אלה אינן מחויבות להתנסות בהערכה ולבצע את חובות השומה בקשר עם שווי נכס מוסמך (CRA) או סוכן נדל"ן מוסמך.

אם אתה חניך המחפש מפקח

עליו להיות מודד מוסמך ו / או כללי מוסמך, מודד כללי מוסמך ולא להיות נתון לכל משמעתי המשפיע על ההערכות שביצע בשנתיים האחרונות. אתה יכול להגיש בקשה לרישיון שווי הדירות שלך אם קיבלת אישור מהמפקח שלך ולבצע דוחות או הערכות בכתב. בין אם אתה רק מתחיל את הקריירה שלך כשמאי או עובד לקראת הסמכה כנכס מגורים מוסמך, בית הספר לנדל"ן מנפרד מציע קורסים שיעזרו לך לקדם את הקריירה שלך דרך הכיתה המקוונת. אם אתה מוכן להתחיל את דרכך להפוך לשמאי מקרקעין, אנו מציעים קורסים נדרשים ממשלתית בשמאות מקרקעין, ניהול ושמאות מקרקעין, וכן מגוון קורסים אחרים.

כדי לעזור לשמאים לשפר את כישוריהם ואת הידע שלהם, מכון השמאות מציע הכשרת שמאות באמצעות הקורסים המקוונים שלו כדי לשפר את הידע בשמאות. ישנם מגוון קורסים לסמסטר א 'ושני וכן מגוון רחב של קורסים אחרים.