כולם חושבים שהבית שלהם נראה כמו 2 מיליון דולר, אבל בעולם הבנקים וסוכני הנדל"ן נדרש שמאי מקצועי כדי להוכיח זאת. בהתבסס על מומחיותם בביצוע שמאותיהם, שמאים מתמחים לעיתים קרובות בתחום נדל"ן מסוים.

בהתאם למטרת הדוח

שמאי רכוש יכול לעזור לך לקבוע איזה סוג של שמאות מסחרית הוא המתאים ביותר עבורך. כשאתה קונה נכס מסחרי, שווי נכסים מבצע את הערכות השווי שלהם באופן דומה למה שהם מחשבים בשוק. לפחות כל חמש שנים, שמאי הנכס יבקרו ויבדקו את הנכסים. על ידי בחינת נכסים דומים בשכונה, הם יכולים להעריך את שוק הנדל"ן הנוכחי בכדי להעריך את שווי השוק הפוטנציאלי והערך הפוטנציאלי של נכס מסוים באזורך.

כדי לקבוע את האומדן הסופי, השמאי יביא בחשבון את שווי אחד משלושה סוגים של שמאות מסחריות. שיקול זה נלקח בחשבון לפי סוג הנכס שיש להעריך וסוג הנתונים שיש לעבד.

אם הנכס אינו חדש

השמאי יקבע גם כמה זמן הבניין איבד מערכו. במקרה זה, הוא או היא יזהו מספר גורמים שיש לקחת בחשבון בהערכה, כגון מצב הבית, מצבו ומיקומו בשכונה. בשל תנאי הנכס, הערכת השווי לא רק לוקחת בחשבון את שווי הנכסים הדומים בשכונתך, אלא גם את מיקום הנכס שלך. שווי נכסים ידווח על ערכי בתים דומים אחרים באזורם, כך שתוכלו לקבוע אם עסקת הנכסים הקרובה שלכם היא חכמה.

זכור כי הערכות שווי נכס מסחרי מבוססות בדרך כלל על אומדני שווי המבוססים על מידע מוגבל, למשל, שמאי הנכסים לא יבדוק את גבולות הנכס שלך וזה יצטרך להתבצע על ידי מודד.

הגודל עושה את ההבדל בערך הכולל של הנכס שלך והשמאי נמצא שם כדי לבדוק שהמידות נכונות. השמאים בודקים גם את גודל הנכס וצורתו, כמו גם את כמות השטח הזמינה לאחסון ואחסון ושטח למטרות אחרות.

לפני שנעמיק במה שקורה כאשר להערכה יש הערכה משוערת

עלינו לבדוק מה על דירה לעשות. המחקר מעורב בהכנת הדוח; השמאי יבצע מדידות ותמונות, ימצא נכסים דומים בקרבת מקום ויאסף מידע זה לדוח הקושר את ביתך למחיר שוק אמיתי בעולם. הערה: אין שם מקצועי לשם השמאי, אך שני שמות רשומים בדו"ח ולעתים קרובות יכולים להצביע על כך שההערכה עצמה נערכה על ידי שמאי בעל רישיון לטיפול במח עצם ", אומר בראלי. רוב השמאים משתמשים בשילוב של הרישיון המקצועי שלהם וניסיון סוכני הנדל"ן כדי לבצע הערכת שווי, אומר בויס, כמו גם את הידע שלהם לגבי הנכס והשוק.

אם ברצונך שהביקורת תחזור מוקדם יותר, וודא שהסוכן שלך מודע לכל שאלה שיש לשמאי. אם רצית להיות בטוח שאתה מצולם במהלך הבדיקה, שאל את המלווה שלך לפני הפגישה, כך ששמאיך ימלא אחר הוראותיהם.

שיפור התמונה הכוללת של הבית שלך יכול לעשות הבדל גדול כאשר המודד מגיע לבדוק אותו

אם אתה זקוק למידע סטנדרטי של דיירים לפני כניסה לנכס תפוס, ייתכן שיהיה שימושי לבקש מהדיירים שלך עזרה כדי ליצור רושם טוב על ידי ניקיון הנכס להשכרה לפני בדיקתו והקטנת כמות האשפה ככל האפשר.

אם שמאי רואה בית שנראה מוכן לגרוטאות או לא מסודר

יש לו סיבה להאמין שהבית עצמו אינו מתוחזק כראוי, מה שיוריד את ערך הנכס. בפנים, השמאים דואגים פחות לאופן בו מקשטים את ביתכם מאשר לכם, ולכן חשוב לשמור עליו בכושר עליון. יותר מדי עומס על השיש במטבח עלול לגרום לנזק רב מדי בביתכם, במיוחד אם אתם מנקים אותו.

האינטרס שלך הוא לספק את כל החומרים הזמינים וזה יאפשר לשמאי רכוש לבצע את העבודה הטובה והמדויקת ביותר. שמאי מקצועי יבטיח שהמלווה שלך יממן סכום מקובל לרכישת ביתך וכי הוא יקבע את המחיר המקובל עבור הבית שייקבע על ידי המוכר.

כדי לספק הערכת שווי מדויקת, השמאים עורכים חקירה יסודית של נתוני מכירות דומים ומשתמשים בביקורים באתר כדי לבדוק את גודל הבית, את תכונותיו ומצבו. הם מתמקדים בקביעת הערך בהשוואה לבתים דומים באזור. תושבי העיר שרוצים לקנות דירה צפויים ככל הנראה לפחות מקום, ולכן השמאי צריך לדעת לקחת את מדה הריבוע הזו בחשבון. עליו להשתמש במידות ובקומות החיצוניות של הבניין כדי לחשב את שטח הרגל המרובע הכולל של הבניין, כמו גם את מספר חדרי השינה וחדרי הרחצה.