כולם חושבים שהבית שלהם נראה כמו 2 מיליון דולר, אבל בעולם הבנקים וסוכני הנדל"ן נדרש שמאי מקצועי כדי להוכיח זאת.

בניית מומחיות שמאי בביצוע שמאותיהם מובילה לרוב לכך שהוא מתמחה בתחום מסוים של רכוש

לשווי נכסים יש בדרך כלל אפשרות להשיג את כל שלוש רמות ההסמכה, אך עליהם להיות מאושרים על ידי המדינה ואין להם אישורים אחרים. לדוגמא, הקונגרס אישר את קרן השמאות לקבוע כישורים לקבלה לבחינה, וה- AQB מספק דרישות מינימום מומלצות לכל אחת משלוש רמות ההסמכה, כמו גם כישורים אחרים. הקונגרס אישר ארגון עצמאי, האגודה האמריקאית לשמאות מקרקעין מוסמכות (ACRE), להקים מערכת הסמכה לשמאות מקרקעין למגורים ולמסחר עם רמת הסמכה מינימלית של 3 או רמת הסמכה מקסימלית של 4 בנוסף למתווך מוסמך.

השמאי הצהיר כי מצא תוספת (ים) שאין להם את האישורים הדרושים לשימוש בנכס כנכס למגורים או למסחר.

זכרו תמיד כי שמאות נכס מסחרי

היא אומדן הערך על סמך מידע מוגבל, למשל, שמאי הרכוש לא יבדוק את גבולות הנכס, אותו יש לבצע על ידי מודד. שווי נכסים ידווח על שווי נכסים דומים באזור, כך שתוכלו לקבוע אם עסקת נכס קרובה היא תבונה. בשל מצב הנכס, ערכי הנכס המשתווה בשכונתך נלקחים בחשבון גם בשמאות. השמאי מבצע מדידות וצילומים, מוצא נכסים דומים בקרבת מקום ומאגד מידע זה לדיווח המקשר את ביתך למחיר השוק העולמי האמיתי. הגודל לא משנה את הערך הכולל של הנכס, אך השמאים נמצאים שם כדי לבדוק את דיוק המדידות. כמו כן, תשקול את מצב הנכס שלך וגורמים אחרים כגון מיקום בתים אחרים בשכונתך כדי לבדוק את דיוק מדידותיהם.

בהתאם למטרת הדוח

שמאי רכוש יכול לעזור לך לקבוע איזה סוג של שמאות מסחרית הוא המתאים ביותר עבורך. לשם הערכה סופית, שמאי הנכסים שלך יתחשבו בשווי הנובע מאחד משלושה סוגים של שמאות מסחריות. בכל מקרה השמאי יזהה את הנכס שצריך לכלול בהערכת השווי. הם לוקחים בחשבון את סוג הנכס שיש להעריך ואת הנתונים שיש לעבד, כמו גם גורמים אחרים.

שים לב שמומחה, שאינו מפקח בתים מוסמך, יגיד לך אם נדרשים ליקויים משמעותיים בבנייה או בתיקונים גדולים.

אם ברצונך שהביקורת תחזור מוקדם יותר

וודא שהסוכן שלך מודע לכל שאלה שיש לשמאי. שיפור התדמית הכוללת של הבית שלך יכול לעשות הבדל גדול בעת מכירת הבית, במיוחד כאשר שמאי מגיע לעשות את הבדיקה שלו. אם ביקשתם מידע דייר סטנדרטי לפני הכניסה לנכס תפוס, מומלץ לבקש מהשוכר עזרה על מנת ליצור רושם טוב על ידי ניקיון הנכס להשכרה לפני הבדיקה וצמצום האשפה ככל האפשר.

בפנים

השמאים לא מעוניינים איך הבית שלהם מעוצב או שיש יותר מדי עומס על השיש במטבח. אם שמאי רואה בית שנראה גרוטאות ולא מטופח, אין לו שום סיבה להאמין שהבית עצמו אינו מתוחזק כראוי, מה שיוריד את ערך הנכס. לכן חשוב לשמור על הבית שלכם בצורה עליונה, ולכן הבדיקה כל כך חשובה.

שמאי מקצועי יבטיח שהמלווים יממנו סכום מקובל לרכישת ביתך ויקבעו את המחיר המקובל לבית שקבע המוכר. האינטרס שלך הוא לספק את כל החומרים שאתה יכול וזה יאפשר לשמאי הרכוש לבצע את העבודה הטובה ביותר והמדויקת ביותר.

אם אתה חדש באזור או שאין לך ניסיון רב בקניית נכס

עליך להזמין שמאי. שמאים יעריכו את שוק הנכסים הנוכחי על ידי התחשבות בנכסים דומים בשכונתכם כדי לסייע להם להעריך את גודל, הציוד ומצב הבית שלכם ואת שווי השוק שלו. כדי לספק הערכת שווי מדויקת, שמאים עורכים חקירה מעמיקה של נתוני מכירות דומים ומשתמשים בביקורים במקום כדי לבדוק את גודל הדירה ומצבה. אם אתה רוצה להיות בטוח שאתה מצטלם במהלך ההערכה, שאל את המלווה שלך לפני שהשמאי ימלא אחר הוראותיהם, אומר בויס. כדי להבטיח שההערכה אינה משויכת, מלווים משכנתאות בוחרים שמאים מתוך מאגר הערכות ששכר הטרחה שלהם משולם על ידי קונה הבית כדי להבטיח שההערכות אינן משוא פנים.