מועצת הכשירות לשמאות (AQB) תוקנה את קריטריוני הערכת השווי של נדל"ן בכדי להכניס חניכים מוסמכים יותר למקצוע ולאפשר למי שעומד בדרישות הכשרת השווי לצמצם את מספר שעות הניסיון בתחילת 2018. החל מיום 1 במאי 2018 , משרד השיכון והפיתוח העירוני בארה"ב (HUD) ומועצת השמאות של מדינת קליפורניה (CSA) הודיעו כי הם יפחיתו את דרישות ניסיון העבודה הנדרשות כדי להפוך לסוקר במדינת קליפורניה לשנת הלימודים 2017-2018. מכיוון שמספר השמאים החדשים פחת, השמאים עזבו בהמוניהם בשנים האחרונות בגלל עלות ההכשרה הגבוהה.

ל- ABQ יש כמה אפשרויות להרפות את הדרישות להסמכה כמודד מגורים מוסמך על ידי המדינה וליישר מחדש את הדרישות לניסיון מקצועי כסוקר בקליפורניה לשנת הלימודים 2017-2018.

מודד הדיור המורשה

המעוניין להיות מודד דיור מוסמך, יכול להחליף את דרישת ההכשרה בחמש שנות ניסיון מקצועי. הדרישות לשמאים מוסמכים ייכנסו לתוקף בשנת 2018, כלומר לא ניתן לאשר הערכות ללא תואר אוניברסיטאי. אם אתה סוקר דיור כללי מוסמך ממלכתי, אתה יכול ללכת בדרך לגירוש ולהתחיל בחיפוש אחר מועמד. לאחר שעמדתם בדרישות המינימום, צברתם ניסיון נוסף וסיימתם את הבחינות הנדרשות, תגישו בקשה לתעודת אישור אישורים (CRA) או תעודת הסמכה (CE) במדינת קליפורניה או תהפכו למאשרת מגורים מוסמכת (CARFE) עם מועצת הרגנטים של נדל"ן בקליפורניה.

חפש תפקיד כשווי נכס על ידי לראות כמה שמאים מרוויחים באזור שלך ולחקור למצוא מפקח. ישנם משאבים רבים העומדים לרשותך מציאת מפקחים באזור, כגון איגוד שמאי הנדל"ן בקליפורניה.

אם ברצונך לקדם את הקריירה שלך בהערכת שווי נכסים ולטפל בתיקים מורכבים יותר

תוכל להפוך לשמאי מגורים מוסמך. ההכנסה שלך עשויה לרדת בקצה התחתון של הטווח, ואילו שמאי מקרקעין מורשה יירד גבוה יותר. שאל את הארגון היכן השתתפת בקורס ההערכה שלך, והם עשויים אולי לתת לך טיפים לבחינה.

כדי לעזור לשמאים לשפר את כישוריהם ואת הידע שלהם, מכון השמאות מציע הכשרת שמאות באמצעות תוכנית הכשרת השמאות שלו לשיפור הידע בשמאות. חברותה הייעודית הוכרה זה מכבר כאחת מהאגודות המקצועיות היוקרתיות ביותר בארצות הברית של אמריקה ובעולם.

תהליך הפיכתו לשמאי רכוש מורשה ומוסמך

הוא מורכב ומשתנה לפי מדינה ולעיתים לפי ערך וסוג הנכס. בעוד שחלק מהמדינות אינן דורשות הסמכה כמעריכים, ישנם אנשים פרטיים וחברות הדורשים מהמועמדים לעבור קורס שמאות בסיסי ולעמוד בדרישות האיגוד האמריקאי לשמאי נדל"ן (AQB) ומכון השמאות. מדינות מסוימות, כמו ניו יורק, ניו ג'רזי וקליפורניה, דורשות תוכנית הסמכה לשנתיים, בעוד ש- AQ B דורשת אחת.

סוכנויות יצטרכו להחליט אם לנצל את ההזדמנות למכור הלוואת משכנתא ללא הערכת שווי. חלק מהעסקאות הפדרליות מתחת ל -400,000 $ דורשות הערכת שווי, ולא הערכת שווי מלאה, כדי לקבוע את שווי כל הנכסים המדוברים.

תלוי בסמכות השיפוט בה מתרחש תרחיש זה, הליכי גירושין וסוגים מסוימים של פירוק עיזבון עשויים לדרוש הערכה כלשהי. לדוגמא, כאשר נמכרים נכסים, כמו במקרה של נדל"ן, ייתכן שיידרש אומדן של ארנונה עירונית.

לכן

הערכות ביטוח צריכות לשקף את עלות החלפת עסק תכשיטים שמוכר באופן קבוע את סוג הפריט המוערך. בנוסף לעלויות ההחלפה או התיקון של הפריט, הערך הנקוב בדוח ביטוח אמור להספיק גם כדי לשלם למומחה עבור שירותיו. על השמאים לזכור להוסיף מיסים המפורטים בנפרד או כלולים באומדנים.

מצא באתר מומחה לגמולוגיה או הערכה שמזהה את אבני החן וקובע את ערכן עבורך

השמאים מצפים מהם להיות עירניים ולשקול היבטים ומאפיינים המשפיעים על ערך הנכסים. שמאות הן חלק חשוב בהבטחה שקונים דירות, מלווים במשכנתאות ומוכרים יקבלו הערכות מדויקות של שווי הבית. בעוד שמאים אוספים מידע על בית, הוא משווה לבתים דומים באזור כדי לבצע הערכה.

הערכות שווי הן מסמך המתאר אובייקט

מעריך את איכותו היחסית ומקצה לו ערך. מרבית סקירות התכשיטים מתארות גם את איכות החפץ ומצבו וערכו. הוא מכיל רק מידע על שמאים שמאושרים כיום ומורשים על ידי מדינה או טריטוריה בארצות הברית שבבעלותם לבצע הערכת שווי על עסקת נדל"ן פדרלית.