האגודה האמריקאית לשמאים היא ארגון בינלאומי של שמאים ואחרים המוקדש לחינוך, פיתוח וצמיחה של שמאות. מכיוון שמספר השמאים החדשים ירד, השמאים עוזבים את המקצוע בקצב מדאיג ויש לראות בהם שירות חיוני ברחבי הארץ.

AQB מגדירה דרישות מינימום מומלצות להסמכת שמאי במסגרת תוכנית ההסמכה האמריקאית

הקונגרס אישר את הקמת האיגוד האמריקאי לשמאות מוסמכות (ACAP) להקמת תוכנית הסמכה לאומית להכשרה והסמכה. האגודה האמריקאית לשמאים (ASA) והחברות החברות בה הקימו את תוכנית ההסמכה הלאומית הראשונה מסוגה באמריקה. שמאות מוסמכות צריכות להיות מורשות ומוסמכות בכל אחת מ -50 המדינות, מה שמצריך ביקורת של שנתיים לפחות בארצות הברית ולהכיר את הסביבה המקומית. תהליך הפיכתו לשמאי מוסמך עבור נכס בכל מדינה או אפילו במחוז יחיד הוא מורכב ומשתנה לפי מדינה ולעיתים לפי ערך וסוג נכס.

אם תבחר לדרג, האגודה האמריקאית לשמאים כוללת אלפי חברים והיא מקום מצוין לחפש אנשי מקצוע מוכרים. אם אתם מחפשים שמאי עבור החברה שלכם, עיינו ברשימת השמאים הטובים ביותר בארה"ב ובקנדה ובמדריך השמאות המקיף שלנו.

אדם המספק שירותי הערכת שווי נדל"ן בקשר לעסקה פדרלית מוסדר על ידי משרד השיכון והפיתוח העירוני בארה"ב (HUD) או נציבות הסחר הפדרלית (FTC)

חוק הפדרליסטים משנת 1974, עסקאות הקשורות לפדרלליות תחת 400,000 $ פטורות מדרישות הערכת שווי אם קיים שמאי מורשה מטעם המדינה. עם זאת, הם עדיין דורשים הערכה, ולא הערכה מלאה, כדי לקבוע את שווי הנכס המדובר.

הערכות שווי חשובות הן לקונים והן למוכרים מכיוון ששווי הערכה מתחת למחיר המוסכם עשוי לגרום לקונה לחדש את המשא ומתן על המחירים

אם הערכת השווי עוזרת לקונה להימנע מעלות בית גבוהה מדי, יתכן שהמוכר יסתייג מהנמכת המחיר ויחוש כי הערכת שווי נמוכה אינה מדויקת. עבור מוכר, הערכת שווי נמוכה יותר, אם היא נכונה, פירושה מחירי דירות נמוכים יותר, וייתכן שיהיה צורך להוריד אותם כדי להשיג בית למכירה.

לדוגמא, אם הערכת השווי של הבית נמוכה ממחיר הרכישה, סביר להניח שמלווים למשכנתאות יסרבו לממן את העסקה.

אם ברצונך שהביקורת שלך תחזור מוקדם יותר

ודא שהסוכן שלך מודע לשאלות שעולות לסוקר. אם החיפוש שלך מגלה חקירה ממתינים נגד השמאים שלך, אתה יכול להעלות את זה מול המלווה שלך כדי להבטיח שאתה עובד עם שמאי מכובד. מרבית ההלוואות ידרשו מהמלווים לשכור שמאי, ודמי הערכת השווי תלויים בחלקם במה שהם משתמשים. פנה לחוות דעת המומחה אם יש לך שאלות או חששות לגביו, במיוחד אם זו חוות דעת חדשה.

שמאות נועדו לספק את המלווים במשכנתאות

אך יכולים גם להגן ואף להועיל לקונים. אם תחליט לקחת הערכה שנייה, המלווה שלך יכול להשתמש בה כראיה לערך הבית שלך, וזה יכול לעזור לטעון את הערכת השומה המקורית. עם זאת, אם יש דירוג גרוע בינך לבין רכישת בית או מכירה, עליך לשקול אם אתה מקבל דירוג שונה מאדם אחר, במיוחד אם אתה מקבל אותו מאותו שמאי כמו השמאות הראשונה שלך או ממשרד שמאי. בין אם אתה קונה, בעלים או מוכר, תרצה להבין כיצד עובד תהליך הערכת השווי וכיצד הערכות שווי קובעות את שווי הבית שלך. במקרים מסוימים, השמאי יזהה נכסים שיש לכלול בשמאות, אך עליו לשקול גם להוסיף מיסים שניתן לרשום בנפרד או לכלול בערך השמאות. זה עבד לטובתך אם קנית את הבית הראשון שלך בשכונה עם הכנסה נמוכה או באזור עם ארנונה גבוהה. האם אתה נתקל במצב זה בחוויה כלשהי של רכישה, מכירה ו / או מימון מחדש של בתים?

לפני שהשמאי יכול להגיע לאומדן עלות

עליו לבדוק את הנכס, להעריך אותו ולתעד את מה שהוא עושה בדרך כלל בסדרת צעדים. אם משהו לא בסדר בנכס, אינך צריך לשלם עבור שמאות, לבצע בדיקת בית ובמידת הצורך לבצע בדיקה. ברגע שהערכת השווי מחוץ לחוזה, אינסטינקט המעיים שלך יכול להתקשר לסוקרים שלך ולשאול איך קיבלו את הנתון הזה. בין אם אתה קונה, מוכר או עומד בפני כל ההוצאות הללו, ייתכן שאתה תוהה אם תקבל שמאות או תשלם את דמי ההערכה. השמאי יכול להחליט כי הסדר מכר הוא השיטה המתאימה ביותר להערכת השווי. היא יכולה לאמץ גישה מוכוונת-עלות, המהווה אומדן לעלות בניית בית כיום, בשילוב עם ערכי המדינה. לאחר שסיים את בדיקתו, הוא בודק את המשכנתאות כדי לקבוע שווי שוק הוגן לבית. זה שם מחיר על המדרכה ולוקח אותו בחשבון באופן איכותי כשמשקללים את הערכים הסופיים.