אם אתה אנליטי ומתעניין בנדל"ן, הגיע הזמן לשקול קריירה כשמאי מקרקעין. אם ברצונך לעסוק במקצוע מתגמל זה, עליך להתחיל בהבנה בסיסית של יסודות הערכת שווי הנכסים והיסטוריה של הערכת השווי בארצות הברית. עולם הנדל"ן מורכב, ואם ברצונך לקדם את הקריירה שלך בשמאות מקרקעין ולטפל בתיקים מורכבים יותר, תוכל להפוך לשמאי מגורים מוסמך באמצעות איגוד שמאי המקרקעין של אמריקה.

כשמאי כללי מוסמך

הוא מאפשר לאדם להעריך מקרקעין מכל סוג שהוא וערכו ומאפשר להם להיות מנזר בארצות הברית לערוך שמאות מקרקעין בכל מדינה, מחוז או עירייה. כשומה מוסמך של שווי נדל"ן, אנשים רשאים להעריך נכסים מכל הסוגים והערכים ולהעריך אותם למכירה או לרכישה. שווי נכס נכון תלוי גם ביכולתך להעריך את הנכס המוערך במדויק. זכרו תמיד כי שמאות נכס מסחרי היא אומדן הערך על סמך מידע מוגבל, למשל, שמאי הנכסים לא יבדוק את גבולות הנכס ואת זאת חייבים לעשות על ידי מודד. על מנת לבצע אומדן סופי, שמאי הנכסים יתחשבו בשווי הנובע מאחד משלושת סוגי השמאות המסחריות.

בהתאם למטרת הדוח

שמאי רכוש יכול לעזור לך לקבוע איזה סוג של שמאות מסחרית הוא המתאים ביותר עבורך. אם אתה קונה, בעלים או מוכר, אתה רוצה להבין כיצד עובד תהליך הערכת השווי וכיצד שמאים קובעים את שווי הבית. במילים פשוטות, הערכת נכס היא התהליך בו מוערך נכס. הערכות שווי מתוכננות להיות מדויקות ולתת לך את הערך המדויק ביותר של הבית שלך בזמן ההערכה.

לאחר בדיקת אתר וניתוח שוק וכן בחינת המסמכים הציבוריים של הנכס

השמאי מכין דוח, המתוקנן כדוח סטנדרטי על שמאות הדיור. על ידי שילוב של בדיקה פיזית, נתוני שוק וגורמים אחרים לקביעת אומדן לנדל"ן, שמאים מוסמכים יוצרים דוח פיקוח חזותי על סמך דו"ח. לאחר השלמת ההערכה הפיזית, השמאים יפיקו דוח בכתב על התוצאות עבור המלווה המשכנתא.

במקרה של דוחות פשיטת רגל

יש להדגיש בהצהרה כי השמאי ביצע את דוחות פשיטת הרגל והעריך את הנכס או החפץ. שמאי מקרקעין אחראים להשגת הערכה אובייקטיבית של מקרקעין ולהעברת תמונה מדויקת של ערך הבית שניתן לצבוע רק בעזרת מומחים מוסמכים לשמאות מקרקעין. הם מומחים בתחום הערכת שווי נכסים, הערכת שווי נכסים וניהול נכסים.

למידע נוסף על הערכת נכס כמו שמאי

כולל שימוש בשמאות בית לחיזוי מדויק של רווחים ועסקאות. ישנם נהלים סטנדרטיים להערכת שווי נכס ותקח בחשבון את סוג הנכס המוערך ואת הנתונים שעובדו. נלקח בחשבון ההליך הסטנדרטי להערכת בית, בית, דירה או רכוש אחר.

בדיקת בית שונה מבדיקת בית בכך שהיא מתבצעת כדי לקבוע את מצב הדירה. הערכת בית קובעת את ערך ביתך וקובעת את ערכי הבתים לטובתך ולטובת המלווה שלך.

הסוג הנפוץ ביותר של הערכת בתים

הוא כאשר השמאי מבקר בבית ומעריך את מצב הנכס. ברוב המקרים, שווי רכוש ילך לביתכם כדי לבדוק את פנים הבית שלכם, כמו גם את הקירות והחלונות החיצוניים והחיצוניים. השמאי יעריך גם את שוק הנכסים הנוכחי בשכונתך כדי לקבוע את שווי הנכס שלך. אם תשכיר שמאי לביצוע שמאות רכוש, סביר להניח שזה ייעשה תוך שבועות או חודשים לאחר מכירת הנכס. לאחר סיום תהליך ההערכה, אם הוא שלילי או אם החוזה שלך עם המוכר תלוי בהערכה, תוכל ללכת ולקבל את כספך בחזרה, גם אם תצטרך לחזור. בנוסף לזמן הבדיקה, חשוב לבצע סקירה משלך על הסקירה. לדוגמא, עליכם לבצע בדיקת בית בכדי שהשמאי יוכל לבדוק את דוח בדיקת הבית והדירה שלכם ולקחת אותו עימו בעת הכנת שווי הנכסים. אם הנכס שלך מוצע למכירה באמצעות סוכן נדל"ן, הערכה יכולה גם להביא כסף שתוכל לבזבז כבעלי בית. קרא את מידע הערכת השווי שלנו כדי להבטיח שאתה יודע את כל הגורמים החשובים שנלקחים בחשבון על ידי השמאים. חשוב במיוחד עבור הערכות שווי פשיטת רגל שהשמאים יזהו נכסים מוחשיים שיש לכלול בהערכת השווי או לא לכלול אותם.