אם אתם חולקים דירה עם השותף לחדר, שיתוף בשכר הדירה יכול להיות מורכב מכיוון שעליכם לשתף את החלל המשותף באופן שווה, לקבל חדרים שווים בגודלם ורצוים, ולשתף בשטחים משותפים. אם אינך מצליח לחתוך את הספה לשניים, או אם אתה עובר יום אחד עם שותף לדירה והם ממריאים, מה אתה עושה?

חלוקת דמי השכירות היא פשוטה למדי, אך חלוקת חשבון השירות אינה כה קלה, מכיוון שניתן לשנותו מדי חודש.

מכיוון שהשירותים אינם כלולים בשכר הדירה

על הדייר להחליט כיצד לחלק את העלויות. בדוק את חוזה השכירות שלך ושאל את בעל הדירה כיצד לחלק את שכר הדירה בצורה הטובה ביותר. אם תבחר בשיטה של פיצול שכר דירה, עליך לשקול זאת עם שותף לחדר. כמה משכירים מקבלים תשלום דמי שכירות נפרדים מהשותף לחדר שלך, אך אם אתה והשותף לדירה אינם יכולים להסכים על הדרך ההוגנת ביותר לחלוק את שכר הדירה, כדאי לך לנסות להשתמש במחשבון פיצול דמי שכירות.

כשאתה שוקל הוצאות משותפות אחרות

כדאי גם לדבר על הוצאות נלוות, במיוחד כשאתה מדבר על איך אתה יכול לחלוק את יוקר המחיה עם השותף שלך לחדר. הסכם זה יכול לכסות גם היבטים אחרים של חלוקת שכר הדירה, כגון לוגיסטיקה הקשורה לניקיון, פגישות, חניה ואורחים. לפני שתעבור לגור ביחד, תחילה עליך לדון בעלויות ובחשבונות השונים הקשורים למגורים בדירה עם השותף / ת שלך. ידיעת התקציב האישי של השותף לחדר שלך יכולה גם לעזור לך למצוא מיקום להשכרה ולהחליט באיזו שיטת פיצול שכר דירה עליך להשתמש. אם פעל לפי הטיפים הבאים לניהול הוצאות משותפות עם שותף לחדר, אתה יכול להשקיע פחות זמן בדאגות כיצד לחלוק איתם את יוקר המחיה, ולבלות יותר זמן ביחד ופשוט ליהנות מחברתו של זה. המשך לקרוא כדי ללמוד כיצד לחלק כראוי את החשבונות עם השותף שלך לחדר ולהימנע מסכסוכים.

יש המעדיפים חלוקה אחידה של שטרות

אחרים אוהבים את הרעיון לחלוק שטרות בהתאם להכנסתם האישית, ויש המעדיפים לחלוק את אותו הבית עם חבר שירות. חלוקת דמי השכירות בין מספר אנשים כוללת בדרך כלל חישוב וחלוקת העלויות עבור שירותים, שכר דירה, שירותים והוצאות אחרות, וכן עלויות נוספות שעשויות להסתכם. לדוגמא, ישנם כמה שטרות שניתנים לפיצול על פי הכנסות השותף לחדר. דרך נוספת לחלק את שכר הדירה היא להתאים את חלקו של כל אחד מחדרי הדירה לשכר הדירה להכנסות משלו (למשל, משלמים רק 500 $ לבעל הבית ו- 100 $ לבעל הבית). ליתר דיוק, בכל הנוגע לחלוקת עלויות השכירות, הדרך הנכונה להגדיל את דמי השכירות פי עשרה משטח המרובע של הבית כולו. אני לא מתנגד באופן מהותי להנחת היסוד שמאחורי הפיצול לשכר דירה למ"ר, אבל זה לא תמיד מתאים, במיוחד אם השותף הנוכחי שלך לחדר רוצה את ה- 10X. בהתאם למספר האנשים בבית וגודל השטח שכל אדם תופס באופן פרטי, ישנן דרכים הוגנות לחלוק את שכר הדירה, ואני בעד זה.

עם זאת

חשוב לחלוק באופן הוגן את כל שאר השטרות שיש לך כדי שאתה והשותף שלך לדירה יישארו אזרחיים. אם חברים לדירה מתנהגים באופן דומה יחסית בגודל ובציוד, פיצול שכר הדירה מהווה שוויון מס לכל. חלוקת שכר דירה הוגנת משקפת את ההבדל ביוקר המחיה בין שני האנשים בדירתכם, ולא בסכום הכולל של דמי השכירות. לאחר שתמצא, עברת לגור והחלטת כיצד לחלק את שכר הדירה, הגיע הזמן לערוך את חוזה השותף שלך. לפני שתסכים כיצד לשלם את שכר הדירה ולנקות את הדירה, עליך לערוך חוזים משותפים לחדר שלך. וודאו שכולם מוכנים לשלם חלק לפני שתחליטו לגבות את חלקכם מהכנסות השכירות של הבית.

כשאתם מקימים את חלקכם בבית

ראשית עליכם לדבר עם השותפים לחדרכם על פיצול שכר דירה. כאשר אתה עובר לראשונה לביתך החדש או עובר לגור עם שותף חדש במיקום הנוכחי שלך, עליך להבין כיצד לחלק את השטרות ולהעביר את הכסף בינך לבין השותף שלך. אז לפני שתעבור לבית החדש שלך, קח את הזמן להבהיר את הפרטים כיצד אתה משתף את שכר הדירה שלך בין השותפים שלך לחדר וכיצד יועבר הכסף אליהם. חשוב שאתה והשותף לדירה מסכימים לפני שתעבור לגור, אז אם תחליט כיצד לחלק את שכר הדירה ביניהם, בין אם באופן שווה לפי מ"ר או שיטה, יש דרך טובה לחלק את שכר הדירה בין הדיירים.

כשאתה מסכים לגור בדירה

ברר מה שכר הדירה הכולל של הדירה, וחשב מה השותף שלך לשלם, ומצא את שכר הדירה שאתה משלם. אם חבריכם לדירה חתמו על הסכם לחלוקת שכר הדירה שלכם, אינכם אחראים כלפי בעל הדירה בגין דמי השכירות המלאים. זכור, אם השותף מחליט לשלם לך את שכר הדירה ואתה מחליט שלא, זכור שאתה צריך להיות אחראי על שכר הדירה הזה אם אין חוזה שכירות כי הם לא יכולים או לא רוצים לשלם לך את חלקם.