מקובל למנוע מבעלי בתים לכסות את כל גגם במגני קרח ומים. בתור גגן, הופתעתי שרבים מהצעות המחיר שכבר הגשתי היו מכוסות מכף רגל ועד ראש במגן קרח / מים. גגות הם כמו להקת אחים שמתחברים זה לזה, והיה לי גגן להבין ולגלות מה כבר מבלגן את זה – בתנאי שהם הצעות מחיר ומה עומד מאחורי הכיסוי.

אם אתה בעל בית חרוץ במיוחד שביקש הגנה על קרח / מים לכל הגג

שאל את הגגן שלך אם יש לך אוורור מספיק בעליית הגג. אם יש אוורור טוב במטבח או בחדר האמבטיה ואטמתם את כל נזילות האוויר מעליית הגג, עליכם להיות בעלי גגות דולפים כמעט – ללא הגנה מפני קרח / מים המכסה את כל הגג. בונים ישתמשו לעתים קרובות במגני קרח ומים בשולי הגג כדי להגן על עצמם מפני גודש בקרח. גגות גדולים יכולים להתקין קרח או מים סביב כל מה שנכנס לסיפון, גם אם רוב הגגות לא יודעים או טורחים על כך. אם אתה יודע שהבית שלך נוטה לסכרי קרח ונזילות, עליך להתעקש להתקין הגנה על קרח / מים על כל הגג. העלות ובעיות האוורור האפשריות הן נדירות מאוד, אך אם כן, עליכם לכסות אותה עם הגנה מפני קרח ומים ולעמוד על כך שהיא מותקנת.

אם יש לך כמה עמקים דולפים או שבורים על הגג שלך

או אם הגג הנוכחי שלך די ישן ויש להחליפו בקרוב, כדאי לך לשקול גג חדש לגמרי. כאשר הגיע הזמן להחליף את הגגות, אל תהססו לפנות לקבלן כדי ללמוד עוד על הרכיבים המרכיבים את הגג, כמו גם על עלות ואיכות החומרים.

כדאי גם לשקול להשתמש בגג מתכת כדי להגן מפני EMF, אך המתכת המשמשת בגג שלך עשויה להיות תלויה במידה רבה בזמינות ובעלות. ניתן להתקין גגות מתכת על גג קיים, הם גם קלים וגורמים ללחץ מועט על כושר העומס של מבנה תומך הגג.

תאר לעצמך שהגג שלך חשוף לגשם או לשלג במשך חודשים ואפילו שנים

מעט גשם לא יכול לפגוע, אבל עם הזמן יכול להצטבר נזק שבולע אט אט מבסיס הבית שלך מבלי שתשים לב לזה. החסרונות של גגות מתכת כוללים את הרעש שמגיע כאשר הגשם פוגע בגג, ברד גדול שיכול לגרום לשקע ושלג שנופל בקלות על גגות והולכי רגל ברכושכם.

כאשר נוצרים סכרי קרח על הגג

מים יכולים לחלחל דרך סכר הקרח, לסגת לתוך שלבקת החוגרת ולהחזיק אותם עם חורי ציפורניים. לבסוף, הסר את הרעף הישן בעמק, התקן הגנת מי קרח מתחת לגג וכסה שוב את הגג כהלכה. כאשר המים עוברים דרך הרעפים, הם נשארים על מגני הקרח ועוברים לאן שהם שייכים. הסר את הרעף בצד העמק והניח עליו מגן קרח, אך אם הוא חסר, תצטרך שוב לרעף את הגגות כהלכה. לפני שתאפשר למישהו לקפוץ על הגג שלו ולגרוף את הרעפים, אתה צריך לדעת איזה חומר יש עליו. בדרך כלל, תגלה כי יש ליישם את החומר ישירות על מעטפת גג העץ, שהיא שלבקת חוגרת או נייר לבד ישן. יש למרוח את החומר ישירות עליו, או להיות מוחל ישירות על מקומו המקורי על הגג.

כצעד זמני

ניתן למרוח איטום גגות או מלט גג כדי למצוא את מקור הנזילה, בתנאי שתוכלו לאתר אותה לפני שתסירו את הרעפים בעמק. בעליית גג מוצפת כהלכה, מותקן מגן מי קרח כך שהלבד על הגג מאובטח מספיק מפני קרח ומים. וחשוב יותר, הגנה מפני מי קרח על גגות משופעים שטוחים, ובאזורים המועדים לרוח חזקה ושלג, מגן קרח הופך להיות הגנה חשובה מפני מים – לכידת סכרי קרח שיכולים להוביל את השטף עד לרעפים. כשזה קורה, חומר הגג שמתחת נשכח חשוף וסמוי נחוץ כדי להגן על עצמו מפני דליפה. גגות דולפים הופכים לבעיה שבעלי בתים נאבקים בה, לא רק בעליית הגג, אלא באזורים אחרים בבית.

מתחים לא רצויים ברעפי הגג יכולים להיות גורם לדליפות

במיוחד אם קצוות הרעפים אינם ממוסמרים עקב "עומס הרעף" שתואר לעיל. בנוסף, הרפש המצטבר יכול להיקרע גם בתוך הרעפים וסביבם, וסדקים אלה יכולים ליצור מעברים היוצרים עמקים או חורים בגגך העלולים לגרום לזרום מים דרכם. יהיו אזורים בהם הרוח חזקה מספיק כדי לדחוף את הגשם הצידה לגג, עם מים המחלחלים דרך הגגות. רוחות עזות יכולות להרים ולפוצץ פגזי אספלט בנויים בצורה גרועה או אפילו לטאטא אותם מהקיר כשהם ממוסמרים.