חיבורים נרטיביים הם דרך לבדוק את יכולתך לספר סיפור בצורה ברורה ומעניינת. מאמר נרטיבי בודק את יכולתך לבטא את החוויות שלך בצורה יצירתית ומשכנעת ולעקוב אחר מבנה נרטיבי מתאים.

מה זה נרטיב?

מאמרים אלו הם בדרך כלל אנקדוטיים ניסיוניים ואישיים, המאפשרים לתלמידים לבטא את עצמם בצורה יצירתית, ובדרך כלל נוגעים ללב. פרוזה נרטיבית היא רק פרוזה הכתובה בסגנון של סיפור סיפור. הם בדרך כלל אישיים, אנקדוטליים ומסופרים מנקודת מבטו של סופר.

הקוראים לא רק מבדרים

אלא הם גם מזהים קצת מידע רקע מהנרטיב. לסיפור יש גם דמויות וסביבות, כמו גם המספר או הדמות שמספרים את הסיפור. הנרטיב או הסיפור מסופר על ידי המספר, שיכול להפוך ישירות לחלק מהחוויה ולעתים קרובות לחלוק את החוויה כמספר בגוף ראשון. לפעמים הוא או היא יכולים לצפות באירוע רק כקריין בגוף שלישי ולתת את המספר שלו.

כשאתה כותב חיבור נרטיבי

אתה עלול לחשוב שזה כמו לספר סיפור. להלן דוגמה למאמר סיפורי קצר המגיב להנחיה "כתוב על חוויה שבה למדת משהו על עצמך." כמו חיבורים תיאוריים, חיבורים נרטיביים יעילים כאשר השפה נבחרת בקפידה, במיוחד ובמיומנות. ניתן להשתמש בקול נרטיבי או בסגנון נרטיבי כדי להפוך כמעט כל דבר לסיפור.

הסוג הטוב ביותר של סיפור למאמר סיפורי הוא סיפור שאתה יכול להשתמש בו כדי לספר על נושא או שיעור ספציפי, או שמקבל תפנית בלתי צפויה בשלב מסוים. בדרך כלל, זה פחות על הסיפור עצמו, אלא יותר על איך אתה מספר אותו.

בעת הגשת מועמדות לקולג', ייתכן שתתבקש לכתוב מאמר סיפור כדי להסביר את האישיות שלך. אם תסתכל ברומנים המשמשים כשמות עצם, תמצא דוגמאות רבות. אם אתה חושב על רומן כשם תואר, תגלה שהוא יכול להשלים כמעט כל צורה של כתיבה או אמנות.
למידע נוסף על וייבי Vibee ונרטיב עליך להעיף מבט ב- vibee.co.il

לאחר בחינה מדוקדקת של דוגמאות מפורסמות של סיפורת עכשווית

אנו רואים שנרטיבים כאלה הם לא רק משעשעים, אלא גם משמשים כאמצעי להעברת דעות מוסריות, תרבותיות ופוליטיות לסופרים. בנוסף, סרטי טלוויזיה רבים משתמשים בטכניקות סיפור כדי להעביר מידע בצורה מעניינת. סרט נרטיבי נצפה בדרך כלל מנקודת מבט בדיונית, אך הוא יכול גם לאסוף סיפורים מהמציאות המצולמת, כמו בסרטים דוקומנטריים מסוימים, אך ניתן להשתמש באנימציה גם בסרט נרטיבי. נרטיב הוא תיעוד של אירועים קשורים המוצגים למאזינים או לקוראים במילים המסודרות ברצף הגיוני.

בדרך כלל

מספר בגוף ראשון מתמקד יותר ברגשות, בדעות ובתפיסות של דמות מסוימת בסיפור, כמו גם כיצד דמות זו רואה את העולם ואת הדעות של דמויות אחרות. סופר יכול לתת למספרי סיפורים מרובים לספר סיפור מנקודות מבט שונות. יש המציעים שסיפורים נסגרים עם התחלה, אמצע וסוף, בעוד שנרטיבים הם דיונים פתוחים רחבים יותר של סיפורים עם מאזין. אבל בשירה האפית, הודות לצורה הסיפורית, ניתן להציג אירועים רבים בו-זמנית; והם, אם הם מתייחסים לנושא, מוסיפים מסה וכבוד לשיר.

הקטגוריה הנרטיבית כוללת הן תיאורים קצרים של אירועים (כגון חתול יושב על מחצלת או סיפור חדשותי קצר) וכן יצירות היסטוריות או ביוגרפיות ארוכות יותר

מגזינים, הערות מסע וכו', כמו גם רומנים. , בלדות. , אפוסים, סיפורים וצורות בדיוניות אחרות. נרטיב מפרסמת מאמרים על תיאוריה נרטיבית, מאמרים על נרטיב ויחסו לדרכי שיח אחרות ומאמרים על ביקורת מעשית המבוססת על אופנים תיאורטיים שונים. בלוגים הם גם דוגמאות מצוינות לסיפורת מכיוון שהם משלבים סיפורים בגוף ראשון, המזמינים את הקוראים להגיב ולשוחח. משפטים לדוגמה אלה נבחרים אוטומטית ממקורות חדשותיים שונים באינטרנט כדי לשקף את השימוש הנוכחי במילה "פיקציה".

קריינות משתמשת בהערות סיום, לא בהערות שוליים, להערה; כלול מידע ביבליוגרפי מוגבל, במידת הצורך, בהערות סיום, אך ספק מידע ביבליוגרפי מלא עבור כל ההפניות בדף העבודות המצוטטות, ברווח כפול (ראה להלן).

יש לכלול ביוגרפיה של המחבר או המחברים

לא יותר מ-60 מילים לכל מחבר, בכל מאמר. בשל הקהל המגוון שלנו, איננו מעוניינים במאמרים שתרומתם העיקרית היא להציע קריאה חדשה של הנרטיב של מחבר X. ברור שזה לא בהכרח יפעל לפי תבנית סיפור ויתמקד במתן סיפור אינפורמטיבי לקוראים. קוֹרֵא. זה ייאמר רק על ידי מי שלא יודע דבר על ספרות.

הם ייצרו משחקים עם סיפור מורכב יותר ששחקנים לא יראו לעולם. לעתים קרובות אנשים טוענים שהם מבינים אירועים כאשר הם יכולים לנסח סיפור קוהרנטי או נרטיב המסביר כיצד הם חושבים שהאירוע התרחש.

הרינג משתמש בדוגמה מסיפורי העם הערביים של אלף הלילה והלילה

כדי להמחיש כיצד נעשה שימוש במסגור כדי לקשר כל סיפור לאחר, כאשר כל סיפור נכלל בנרטיב רחב יותר. הנרטיב עוקב אחר סגנון ביתי המבוסס על מדריך הסטייל של שיקגו (מהדורה 15).

זוהי אחת היצירות ההיסטוריות הגדולות ביותר של ארצנו, שנכתבה עם המספר. טולקין, הסיפור הפופולרי הזה על בילבו באגינס, יצור נפלא בשם ההוביט, שטייל בכדור הארץ התיכונה וחווה הרפתקאות בלתי צפויות, הוא גם נרטיב בגוף ראשון.

שני המונחים הפוכים לעתים קרובות

אבל אין להם משמעות לאותו דבר. כפי שאמרתי כשהתחלתי את סיפורי, כאשר הסיפור הזה ייכתב, האירוע הזה ללא ספק יבלוט מכל שאר האירועים כהר המתנשא על גבעותיו. אני מבקש מהם לדחות את החלטתם עד שיקראו את הסיפור שלי.

זוהי אמנות של 21 סטודנטים מקומיים שעבדו עם צייר הקיר נוני אולאביסי והאמן לואיס מטאו מלוס אנג'לס

כדי ליצור אמנות גדר בדיונית. בניהולו של Nagans, Narrative מציעה תפריט אמריקאי עכשווי ובמחיר סביר, כמו גם ספריית יין נרחבת. בעבר, נאגן היה שף יועץ שאחראי על התפריט, העיצוב והפתיחה של מלון הארד רוק סן דייגו, שם הוא אירח אירועים קולינריים המכוונים לסלבריטאים כולל סינדי קרופורד, רוברט דה נירו ואחרים. השף נאגן מגדיר את הסגנון הקולינרי שלו כאקלקטי עולמי עם טעם קולורדו.

מכיוון שהסדרה מבוססת על הארכיטיפים של הטרגדיה היוונית, היה צורך להעשיר את הדמויות והעלילה, ולחדד ולשפר את התסריט ואת קווי העלילה.

קורס מיזוג אוויר