אחת השאלות שאני מקבל לעתים קרובות היא מה ההבדל בין סוכני נדל"ן לסוכני נדל"ן? אין ספק שאנשים רבים תוהים אם יש הבדל באופן העבודה עם לקוחותיהם ובאנשים שהם מייצגים.

צרכנים רבים אינם מודעים מה ההבדל בין מתווך למתווך, או האם יש בכלל כזה. אנחנו בתעשייה יודעים שיש קצת סוד בתעשייה, אבל אנחנו גם יודעים שנראה שיש הבדל ביניהם. אני לא מומחה להבדלים בין מתווכים ומתווכים, אלא רק כמה מידע רקע.

שאל את חברך או בן המשפחה אם הם יכולים להמליץ על סוכן נדל"ן איתו חוו ניסיון טוב

אם להיות גלוי לב, סוכנים לא יכולים לתת לך עצות או עצות, אך העסקה שלהם היא סיבה מכריעה. בקש מסוכן הנדל"ן שלך לספק לך פרטי קשר לכל בית שרשמת או מכרת בשנה האחרונה.

סוכן המניות שלך יכול לעזור לך לתווך או לסייע בכל דרך שהיא, בין אם באמצעות שלוחה ל- MLS או סוכן הנדל"ן המקומי שלך.

חברים מסוימים עשויים להיות יועצי נדל"ן או אנשי מקצוע אחרים העובדים בענף הנדל"ן

אנשי המקצוע הנושאים את התואר "מתווכים" כוללים מתווכים העובדים כמתווכי נדל"ן למגורים ומסחר. מתווכים יכולים להקים חברת תיווך, לעבוד עם מתווך עצמאי או לשכור מתווכים או מתווכים אחרים שיעבדו עבורם. בעוד שחלקנו מועסקים כסוכני נדל"ן, סוכנים מתמקדים בפורמליות המפורטות ובדרישות החוק של עסקה, ואילו סוכנים מתמקדים בסיוע למוכרים למצוא קונים וקונים למצוא בתים.

מתווכים נוטים לטפל במגוון רחב של עסקאות נדל"ן, החל ממגורים ומסחריים ועד מסחריים ומסחריים. המתווכים מנהלים עסקים בשווקי מגורים, מסחר ובנייני דירות וכן בשווקים מסחריים.

כדי להיות סוכן נדל"ן, עליך לעבור ולעבור קורס ממלכתי ובחינה. על הסוכנים לעבור הכשרה, לעבור את המבחן הנדרש על ידי כל סוכני הנדל"ן ולהמשיך לקבל את רישיונם.

סוכני נדל"ן אחראים לייצג את לקוחותיהם

בין אם הם קונים ובין אם הם מוכרים. הסוכנים מחויבים להגיש סכסוכים למועצת המקרקעין לבוררות אם נדרשת על ידי המועצה, אך עליהם לשתף פעולה עם סוכנים אחרים אם זה טובתו של הסוכן לעשות זאת.

לבסוף, חפש מתווך שמכיר את האזור הספציפי שלך ומבין את התקציב והצרכים שלך. יתכן שתגלה כי סוכן הנדל"ן שלך אינו "בהתאם לצרכים שלך", אך תוכל להימנע מהעסקת האדם הנכון אם אינו סוכן או סוכן נדל"ן.

אם אתה בוחר מתווך, זה הגיוני לערוך ראיון זהיר. כדאי לזכור שאתה מזמין סוכנות, לא רק אדם פרטי, כאשר אתה שוכר את סוכן הנדל"ן שלך.

זה כולל את הנחקרים אם הם קונים או מוכרים, כמו גם את הרקע והניסיון שלהם בנדל"ן.

כאשר קונה שלא התקשר עם סוכן קונה נכס

הבעלים מורה לסוכן המוכר (המכונה בדרך כלל סוכן רישום) לסייע בשיווק הנכס למכירה או להשכרה. סוכנות כפולה מתרחשת כאשר למתווך אחד במשרדי תיווך יש בית רשום ולמתווך אחר במשרד התיווך יש מתווך ממשרד תיווך אחר שאיתו מעוניין הקונה לרכוש את הנכס הרשום, ושני המתווכים רשאים למנות מתווך מתווך בתים. לקוח המתווך יהפוך אז למוכר מקרקעין מורשה.

אמנם אין דרך אחרת לעשות עסקים

אך סוכני הנדל"ן מרוויחים את העמלות שלהם כאשר הן הקונה והן המוכר מתקשרים בחוזה ברשימה והתנאים המוסכמים נקבעים בחוזה. אם היא מנוהלת על ידי סוכנים אחרים, קיימת עמלת קואופ על הפיקדון הרציני של הקונה, שנרשמת כדין במהלך העסקה ומוחזקת על ידי סוכן הנדל"ן. לדוגמא, אם סוכן הרוכש וסוכנו גייסו קונה אחר עבור נכס, סוכנו של הקונה יפוצה בגין מחיר הרכישה של הנכס ובגין כל עמלות שיתוף שמגיעות מהסכום הכולל המוצע לסוכן הרישום, לעיתים קרובות מעבר ל 100,000 $.

בקנדה ובארצות הברית

רוב החוקים מחייבים סוכני נדל"ן לכתוב הצעות למסמכים משפטיים עבור מוכרי נדל"ן. באמצעות חתימה על הסכם רישום עם מוכר המעוניין למכור נדל"ן, מנסה סוכנות התיווך להרוויח עמלות על ידי מציאת רוכש והצעת מסמך משפטי לרכוש המוכר וכן על ידי הצעה בכתב. בקנדה המוכרים משלמים 6% ממחיר המכירה של בית כעמלת נדל"ן, כאשר מחציתם עוברים לסוכן הקונה והחצי השני לסוכן הנדל"ן של המוכר עצמו. "עמלת הנדל"ן" הממוצעת שגובה מוכרי רישומים בבורסה ומוכרים היא 6% ממחיר הרכישה.