יישוב סכסוכים חלופי (ADR), המכונה גם גישור, הוא מושג המכסה את כל המדינה. באמצעות תוכנית המשא ומתן בבית הספר למשפטים בהרווארד, תלמד כיצד לעבוד עם מגשרים כדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר עבורך ועבור לקוחותיך באמצעות מגוון טכניקות ופרקטיקות גישור, וללמוד להבין את תהליך הגישור כדי לגלות טכניקות גישור שיעזרו אתה בוחר את המתווך המתאים לך. למי שלא מכיר את המושג ADR, תופעות לוואי נשמעות כמו תסמונת איומה, אבל זה לא. גישור נותן לך את ההזדמנות לדבר בגלוי זה עם זה ולחקור את מכלול הרעיונות לפתרון סכסוך. ניתן לקיים מפגשי גישור כל עוד הצדדים רוצים ולא ייקבעו אלא אם כן שני הצדדים מסכימים. אם לא נקבע מושב גישור ללא הסכמתם, ניתן להקדים גישור אם הצד דן ומסכים לגישור לפני פנייה למחלקת ה- ADR. מקרים מסובכים יותר מצריכים יום שלם של גישור, כאשר המשא ומתן נמשך עד תום הגישור.

אנו פועלים לעזור לשני הצדדים להשיג את התוצאה הטובה ביותר האפשרית לסכסוך שלהם. גם כאשר לא נפתרה בעיה במהלך מושב גישור, מתווכי ה- JAMS הם עקשניים ועוקבים אחר מאמצי הצדדים לעקוב אחר התהליך ולהתמקד בפתרון.

הבעיה

היא שהחוקים והתקנות המכסים את התנהגות המגשר ותהליך הגישור אינם מאפשרים לנו לעשות זאת. ה. המגשר המשפטי אינו רשאי לנהל או להציע כל הליך ליישוב סכסוכים למעט גישור על ידי ציונו כגישור או להציעו לציבור על מנת להשיג יתרון שיווקי או גישה לכללים, חוקים או רשויות אחרות הנוגעות לגישור. המגשר המשפחתי אינו רשאי לתאר או לייעד הצעה כלשהי כגישור אם הליכים כאלה הם מחייבים, חובה, מנבאים את התוצאה בבית המשפט ו / או מרותקים למיטה.

מגשרים מקצועיים ומשפחתיים מוזמנים בחום לפרסם רק כמתווכים ולא לצרף "מגשר" או "גישור" ככרטיס ביקור

הנוהג לייצג אנשי מקצוע בדימוס כמו עורכי דין, רופאים, עורכי דין ועורכי דין מבלבל בין תפקידי המקצועות השונים ומבלבל את הציבור.

זכור כי מטרת הגישור אינה לרצות את המגשר

אלא להשיג את ההסכם הטוב ביותר האפשרי. אנשים רבים חושבים שגישור הוא טריק קסמים בו הצדדים הלוחמים מוותרים לפתע על פעולות האיבה שלהם ופועלים יחד למען הכלל. מכיוון שהתוצאה חייבת להתקבל על ידי שני הצדדים ולא להחליט על ידי מתווכים, משימת הצדדים היא לשכנע ולנהל משא ומתן עם הצד השני.

אם המשתתפים בוחרים בגישור מרצונם לנוכח פחדים כאלה

על המגשר לערוך פרוטוקול מיוחד כדי להבטיח את שלומם ורווחתם של המשתתפים ובני משפחתם. לחץ הגישור אסור לעולם להכריח את המשתתף להתיישב, ואין להשפיע עליו מלחץ הגישור שייכפה על ידי המגשרים.

על מנת לאפשר לשני הצדדים להשתתף בבטחה ומלאה בגישור

על המגשר לטפל ולנהל כל התנהגות מאיימת או מאיימת של המשתתפים ובני משפחתם. אם נראה כי המשתתף מתקשה להבין את התהליך, שאלות והשוואות, או מתקשה להשתתף בגישור, על המגשרים לבחון את הנסיבות והתאמות אפשריות, שינויים או התאמות שיגבירו את יכולתם של המשתתפים להבין, להשתתף ולהתאמן. הגדרה עצמית.

במהלך הגישור

על שני הצדדים לערוך סיכום (לא יותר מ -5 עמודים) המסביר את המחלוקת. לאחר סיום סיכום הגישור, יש לשלוח אותו למגשר של הצד השני תוך 30 יום מרגע קבלת בקשת הגישור. Mediate מספק לך מידע מפורט שינחה אותך לאורך כל תהליך הגישור. לאחר שהתקבלה בקשת גישור, המרכז יצור קשר עם הצדדים ונציגיהם לדון במינוי מגשרים, גם אם הם כבר החליטו כי יש להם רק מגשר אחד זמין.

כדי לשמור על ההגדרה העצמית של המשתתפים, על המגשרים לספק להם מידע על האופן שבו הם כשירים להציג את עניינם באמצעות הכשרה וניסיון. בהתאם לניסיון הצדדים בגישור, המגשר יכול לספק מידע על מה קרה במהלך פגישות גישור שונות ותוצאות פגישת הגישור.

לפני הגישור

על המגשר ליידע את המשתתפים על הדיווח המשפטי, השיפוטי והאתי לבית המשפט וכל מידע אחר רלוונטי. המשפחה של חוזה גישור צריכה לכלול בחוזה או בהסכם הגישור חריג לחיסיון המאפשר למגשר לחשוף מידע שנמסר במהלך הגישור או בתגובה לתלונה של הלקוח כנגד המגשר. – גישור הוא חלופה יעילה להליך ממושך בבית המשפט ובדרך כלל הוא מהיר וחסכוני יותר דיון בבית משפט. גישור מאפשר לשני אנשים או יותר לפתור סכסוך באמצעות צד ג 'ניטראלי הנקרא מגשר, תוך הימנעות מהליכי משפט יקרים. גישור אינו פותר את כל המחלוקות, אך הוא יכול לסייע לצדדים להבהיר ולצמצם את הסוגיות כך שהליכי המשפט יוכלו להתקדם במהירות רבה יותר. לדוגמא, אם תיק עובר הליך של כלל 31, התיק עשוי להגיע לבית המשפט לערעורים התשיעי או לבית המשפט העליון של ארה"ב.