גישור הוא תהליך השגת הבנה טובה יותר מדוע נוצר סכסוך, ואנשים רבים חושבים שגישור הוא דרך למתמודדים להוריד את העוינות שלהם ולעבוד יחד למען הכלל. גישור מורכב משיחה עם הצדדים לסכסוך, דיון בבעיותיהם ובחששותיהם וקבלת החלטה עליהם בעזרת אדם הנקרא מגשר. בהתאם לניסיון הצדדים בגישור, המגשרים יכולים לספק תובנות לגבי מה שיקרה במהלך מפגשי גישור שונים. במהלך הגישור, תוכלו לשוחח עם עורכי דין מתווכים אחרים כדי ליידע את אחד מכם על ההליכים והנהלים.

אתה יכול גם לבקש מהמתווך להמליץ בכתב על נושאים שלא ניתן לפתור באמצעות גישור. אם אין לך את המידע הדרוש לך במהלך הסכסוך או אם תשכח מידע על המתווכים שלך בדרך, הם ינסו לעזור לך לברר מה יש לך ולקבוע אם הוא נכון.

באופן כללי

משתתפים בגישור רשאים לדון רק עם האדם המשתתף בגישור ועם עורך דינם או משתתפים אחרים בגישור במה שנאמר במהלך הגישור. אתה יכול לדבר עם אנשים אחרים על מה שנאמר בתיווך, אבל לא איתם. חריג חל עליך, אך אינך רשאי לדבר או לדון עם אף אחד אחר על מה שקרה או על מה שנאמר במהלך הגישור, למעט עורך הדין שלך, המגשר שלך ואחרים שמשתתפים בגישור שלך.

אם אתה נותן רשות למתווך שלך לחזור על דבריך במהלך הקוקוס, אסור לו לשתף את מה שדנת בו.

בעוד שכל הצדדים עוסקים באופן פעיל בגישור ובמשפט שיתופי

לקוחות יכולים לנהל את המשא ומתן בעצמם מבלי להתייעץ עם עורך דין. ייתכן שללקוחות בגישור לא יהיה עורך דין שייעץ להם בזמן אמת במהלך פגישת גישור, אך לעיתים קרובות הם מגיעים לשולחן הגישור עם היועץ על פי בחירתם.

עם זאת, זו לא הדרך היחידה למצוא מתווך, ולכן עדיף לבקש מהמתווכים שלך למצוא מישהו שיערב אותך לפני הגישור. חיפוש באתר שירות הגישור והבוררות הפדרלי או במנוע החיפוש של המגשר יכול לעזור לכם למצוא מתווכים באזורכם.

על אף שמתווכים יכולים להודיע על כישוריהם וזמינותם, הם לא צריכים להתייחס למקרים ספציפיים או לבעיות לפני הגישור, והם לא צריכים לפנות אליך למקרים הספציפיים שלך.

לאחר קבלת בקשת הפישור

המרכז יפנה לצדדים ונציגיהם לדון במינוי מגשר, למרות ששני הצדדים כבר החליטו כי לא יהיו מגשרים. המרכז יקבע גם את התגמול למגשרים בשלב המינוי על ידי הצד המגשר לאחר התייעצות עם המגשר והמפלגה. לפני שמתחילים בגישור, על המגשרים להבהיר כי כל קשר ידוע בין צד לאדם שהם מייעצים לו עלול להשפיע על נייטרליותם או להיראות כך, ולהימנע מכל קשר עם גורמים אחרים כגון עורכי דין, עורכי דין או נציגים משפטיים.

סטנדרטים אתיים למגשרים מחייבים שהם ימסרו הצהרה בכתב על שכר טרחה ועלויות לפני גישור. לפני תחילת פגישת הגישור, על המגשר להסביר את שכר הטרחה ועלויות אחרות בגישור, את אופי ההסכם ותנאי התשלום.

גישור בדרך כלל מהיר וחסכוני יותר מתיק בית משפט ויכול לחסוך זמן וכסף

מכיוון שמדובר בדיון בין הצדדים, זה יכול להיות מהיר בהרבה מהליכים רשמיים בבית המשפט. אם פגישת הגישור לא נקבעה ללא הסכמת הצדדים, הגישור עשוי להימשך אם שני הצדדים ידונו בה ויסכימו לפני פנייה למחלקת ה- ADR. על המגשר לדווח לבית המשפט אם גישור מתרחש, מוביל להסדר או למבוי סתום, נסוג או נדחה. גישור אמנם אינו פותר את הסכסוך, אך גישור יכול לסייע לצדדים להבהיר ולצמצם את הסוגיות כך שהליכי המשפט יוכלו להתקדם מהר יותר.

גישור יכול להיות שיטה רציונאלית וחסכונית לפתור בעיות בדיני משפחה ולהגיע לפיתרון

אם שופט יורה על גישור ואינך יכול להרשות זאת לעצמך, בקש מהשופט מגשר בחינם או זול. הגישור קיים כאדם ניטרלי שיעזור לך להתמקד בפתרון הסכסוך. מגשרים, שהם גם עורכי דין מורשים, עשויים להציג ללקוחותיהם הסכם ניטראלי שהם יכולים לקחת לבית המשפט. עם זאת, נאסר עליהם להציע טיפול, ייעוץ או ייעוץ משפטי.

אם יש לך בעיות לדבר עם הצד השני לבדו

מגשר יהיה לצידך שיעזור לך לתקשר. מגשרים יכולים לעזור לצדדים לדבר ביניהם, ולאפשר להם לפתור את הסכסוך בתנאים שלהם. הם יכולים לעזור לך להתגבר על תקשורת, ואם יש לך בעיה לדבר עם גורמים אחרים לבד, המגשרים יהיו שם בשבילך וגם יעזרו לך בתקשורת הזו.