כמעט מחצית מהמבוגרים בארה"ב סובלים מסוג כלשהו של מחלות לב וכלי דם, אחוז המשקף את ההנחיות שעודכנו לאחרונה לטיפול ביתר לחץ דם. המועצה הלאומית להזדקנות ערכה רשימה של טיפים למניעה וטיפול במחלות לב וכלי דם כגון מחלות לב ושבץ מוחי בקרב מבוגרים. בדו"ח השנה נאמר כי 48 אחוז מהמבוגרים מעל גיל 65 בארצות הברית סובלים ממחלות לב וכלי דם, לעומת 44 אחוזים בשנת 2015, בהתבסס על נתוני 2016.

זו המחלה הנפוצה והיקרה ביותר בארצות הברית

בין אם עוברית, תינוקת או תינוקת, והיא ממלאת תפקיד חשוב במחלות אלה. זוהי מחלת כלי דם מוחית הגורמת לשבץ מוחי ודלקת מפרקים והיא אחראית ליותר ממחצית מכל התקפי הלב ושבץ מוחי בקרב מבוגרים מעל גיל 65.

כמו במחלת פנאומוקוקל

עלות הטיפול בסיבוכים מדלקת קרום המוח הפנאומוקוקלית כתוצאה מסיבוכים ב נאמדת ארצות הברית בין 1.5 ל -2 מיליארד דולר בשנה. הוא מופץ בין אחד עשר הפתוגנים שנותרו, כולם נדירים ביותר למעט אחד, סטרפטוקוקוס דלקת ריאות.

מבוגרים בסיכון גבוה נמצאים בסיכון גבוה למחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) ולמחלות מערכתיות מונוציקליות מפרקיות כרוניות

אלה כוללים ברונכיטיס כרונית, מחלות כרוניות בדרכי הנשימה החריפות (CIPD), מחלות עורקיות כרוניות ומערכתיות, כמו גם מחלות כליה כרוניות, אי ספיקת כליות ויתר לחץ דם ריאתי.

לבסוף, לחולים האחרים יש צורות הקשורות למחלות כרוניות בהן דלקת מפרקים דלקתית היא הביטוי השולט. דלקת מפרקים שגרונית, הפוגעת במפרקים גדולים כמו כתף וירך בתחילת המחלה, קשורה לסיכון מוגבר לפתח מחלות כרוניות.

אחוז המקרים המיוחסים לאנשים שאינם מחוסנים ירד עם הגיל

מבוגרים בגילאי 19 עד 9 היו בממוצע 1.5 מקרים לכל 100,000 מבוגרים, בהשוואה ל -2.2 מקרים למבוגרים בגילאי 18-24 ו -3.4 מקרים למבוגרים בגילאי 25 עד 34. למרות שמחלה אצל ילד מעניקה בדרך כלל חסינות למבוגר, יש הערכות של 5 עד 20 אחוזים מהילדים בארה"ב שלא, מה שמוביל לעלייה במקרים בקרב מבוגרים בגילאי 10 עד 18. אין הבדל בסיכון בין ילדים הסובלים ממחלה לבין מבוגרים הסובלים מאותה מחלה, ואין הבדל בין מבוגרים עם ובלי מחלות ילדיהם.

צעירים בגילאי 18 עד 29 עדיין עוברים התפתחות קוגניטיבית

וזאת אחת הסיבות למחלות נפש שיכולות להתרחש בתקופה זו. היכולת לבצע פעילויות יומיומיות בסיסיות הולכת ופוחתת, אך מבוגרים מבוגרים יכולים למקסם את הבריאות ואיכות החיים על ידי ניהול הסימפטומים של מצבים בריאותיים קיימים והפחתת הסיכון לפתח מצבים אחרים.

עם זאת

מבוגרים שאובחנו כחולים באיידס נוטים להיות בעלי שיעורי תמותה גבוהים יותר, מסובכים על ידי מערכת החיסון המזדקנת. חשוב לאבחן אותם במדויק ובמהירות האפשרית, וחשוב גם שהם יידעו על הסיכונים של מחלות מין. בעוד שההזדקנות אינה מגנה על אף אחד מפני מחלות המועברות במגע מיני, חשוב שמבוגרים ומטפליהם ישכילו לגבי הסיכון למחלות מין. לכן לא יכולנו לאמת את הקשר בין משקל לידה למחלות מבוגרים שנצפו במחקרים קודמים. היעדר הכוח למחלות הנותרות מצביע על כך שאין להתגבר על היעדר הקשר בין משקל לידה למחלה – וכי יש צורך בגודל מדגם גדול יותר כדי להבהיר את ההשפעות הסיבתיות של משקל הלידה על המחלה. ערכנו ניתוח מרובד ואנחנו יכולים להעריך את השפעת הגיל על סיכון המוות באף אחת מהמחלות, אך אנו יכולים להעריך את הקשר שלו לגיל ולסיכון למחלות ספציפי לגיל.

המנגנונים הבסיסיים של הקשר בין משקל לידה וסיכון למחלות במחלות מבוגרים אינם מובנים במלואם, אך אנו יכולים לייחס מספר מנגנונים אפשריים, כמו נטייה גנטית, גורמים סביבתיים וגורמי אורח חיים.

AOSD

היא מחלה אוטואימונית שיש לשלול אותה לפני האבחון, אך רבים מהתסמינים המוקדמים עדיין קיימים במחלה. לפני שניתן לאשר את האבחנה, עלינו לשלול מספר סיבות אפשריות אחרות, כמו נטייה גנטית או גורמים סביבתיים. כדי לאבחן עליך לעמוד ב -5 קריטריונים, כולל 2 קריטריונים עיקריים: עליך לעמוד בכל 5 הקריטריונים ואתה עדיין חולק תסמינים ראשוניים רבים עם המחלות.

לאחר מכן

הסתמכנו על המחלה המקבילה GWAS עבור כל מחלה וקבענו את מספר החולים עם הסימפטומים השכיחים ביותר (כלומר תסמיני המחלה). ניתוח ה- MR עם המכשירים שנבחרו בחן את שכיחות המחלה, שכיחותה וחומרתה וכן את שכיחותן של מחלות אוטואימוניות. כדי לחקור את הקשר בין נטייה גנטית למחלות לבין הסיכון ל- AOSD ומחלות אחרות, נאסף נתון סיכום של כל ה- GWA המקבילים של 21 מחלות (S1, S2 ו- S3).

שירות הזמנת רופא עד הבית

הזמנת רופא עד הבית זהו שירות מאד חשוב במיוחד לאנשים מבוגרים שסובלים ממחלות רקע. שירות רופא עד הבית מאפשר לקבל עזרה ראשונה בזמן קצר ביותר מבלי לצאת מהבית ולהמתין בתור לקבלת שירות בבית החולים או במרפאות רפואה שונות.