יציקת בטון

Table of Contents

מאמר זה ידבר על יסודות יציקת הבטון וסוגי הצורות השונים העומדים לרשותכם, ובסופו של דבר יסייעו לכם להחליט מהם המתאימים ביותר לביתכם. כאן תלמד כיצד ליצור ולאלתר תבניות לפני יציקת בטון, לקבל תשובות ולהיות מוכן ליציקת קריטרי בטון משלך על ידי יצירת תבנית כפי שמוצג כאן בחלק 1.

אם המים מעורבבים היטב

הבטון ניתן ללחוץ על תערובת לתבנית בטוחה או לשפוך לתערובת מים מעורבת היטב ומלט לתבניות בטוחות. לאחר מכן מחברים את הכניסה בתחתית התבנית עם משאבת בטון ואת טיט המלט נלחץ לתבנית. בטון מיוצר מתערובת של בטון, מים, מלט, טיט וכמות קטנה של מים. הוא יצוק בצורה זו ומונח בשתי דרכים: בצורה של תבנית או כבקר בטון מוצק, כמו בעל חיים.

החלק הפנימי של התבנית מצופה בחומר כמו shellac

כדי למנוע מהבטון להידבק אליו. ברגע שנוצר בטון המלט, נדחס ונקז בתבנית, ניתן להשלים את המשטח החשוף ולהרים את הבטון למקומו. חומר היציקה מיוצר בצורה כזו שהוא מחזיק את החומר לפי הצורך, כך שאינך צריך לחכות לאתר הבנייה – הבטון היצוק נרפא לחלוטין. אם אתה משתמש בטופס כתבנית לבטון רטוב, אתה יכול לקחת אותו לאתר הבנייה שלך כדי להטיל אותו באתר, ולאחר השימוש ברכיב, הוא מוכן לשימוש ברגע שהוא מגיע לאתר. בפרויקט יציקת בטון במקום, היה צריך להביא את הבטון הרטוב לאתר הבנייה לפני היציקה.

היציקה היא איומה כאשר הבטון יבש מכדי לזרום, אך ככל שמשתמשים פחות במים, כך הוא נעשה חזק יותר והיציקה טובה יותר.

אם ברצונכם לייצר רק קירות מתבניות בטון (קלקר

קלקר או דומה), הדביקו גיבוי עץ, קרטון או פלסטיק לקירות תבניות הבטון. כדי להימנע מכך, השתמש במשפך גדול או חתיכת PVC לשפוך בטון לתבנית כך שתוכל למלא אותו מלמטה. ניתן להקל על כך ואינדיבידואלי יותר על ידי יציקת חומרי בניין (מלט, חול, מים) לתבנית קרטון.

אם אתה מעדיף לערבב במהירות בטון משלך, שמוצב מאפס, ישנם מספר מאיצים מבטון שתוכל לנסות, והשכיח ביותר הוא סידן כלורי. טיט הוא חימר, אגב, מה שהופך אותו ליותר פלסטיות, וטיט הוא תערובת של חימר, חול, מים, מלח ומעט טיט וחול.

יציקת בטון יבשה יבשה מאוד (C (0.30 – 0.36) ויש לה נקודת אפס, אך יש להפשיט אותה מצורתה כדי להתמצק לבטון. יציקה רטובה פירושה כי לבטון אין חללים, אין סדקים ויציבות גבוהה מאוד ויציבות בצורה של חוזק.

פסלים מנצלים זאת על ידי התאמת חיזוק והכנסתו לתבנית כשהם יצוקים לתבנית. הם שופכים את הבטון ואז שופכים אותו לצורה המעוצבת, המעניקה לנו את האפשרות לצפות בהתנהגות גושי הבטון בכל נקודה.

בעת שימוש בבטון יצוק באזור שמסביב, הוא עלול לאבד את חוזק המתיחה שלו לאורך זמן ואף לאבד אותו אירוע של רעידת אדמה. במהלך היציקה, הגבס איבד את חוזק המתיחה שלו במשך כשנה.

בטיפ השלישי שלנו DIY עשה

אנו ממליצים להשתמש בטיח כדי ליצור תבנית לבטון שלך. מבוצע על ידי הוצאת בטון טרי מהתבנית ואריזתו בכדורי בוץ. —- – ניתן לשפוך לתבנית תבנית חלולה עשויה בטון לא מרפא, שיוצקת בטיח, אלומיניום או לטקס. בשיטה הידועה בעבר ליציקת בטון, האבן ממולאת לתוך התבנית והאבן היצוקה משתמשת בצבע המלט כאלמנט. המלט יכסה את משטח היציקה ואת האגרגט, אך לא את הבטון.

ניתן להחליק חימר על ידי שפיכה ומרסס את המלט

או שהוא יכול לרסס חול לתבנית. כאשר יציקת הבטון טרייה היא נצבעת עם חומר איטום בטון איכותי ולא מאכל כמו צבע. צביעה בעזרת אוטם בטון גבוה היא דרך מהירה להוסיף ברק ואיטום לחות כדי להשיג ריפוי טוב יותר. כאשר מוסיפים בטון חדש לבטון הישן ומורחים אותו, המשטח מצופה בקלסר (דבק לבן או קרוב משפחה) לפני הוספה או מריחה.

במדריך זה סיכמנו כמה טיפים וטריקים שיעזרו לך להכין תבניות בטון משלך. בנוסף, תוכלו גם להשתמש בחפצים שאולי לא התכוונתם במבט ראשון ליצירת תבניות לבטון, כמו קירות, חלונות, דלתות וחלונות.

דילוג לתוכן