מערכות קירוי קלות דורשות פחות פלטה כדי לאפשר לגג לעמוד בכוח המשיכה והלחץ הסייסמי, אך מבנה חומרי הקירוי הקלים יותר חווה כוחות נמוכים יותר מחומרי קירוי כבדים יותר. גגות פלדה יכולים לעמוד בפני נזקי רעידות אדמה בצורה יעילה יותר מגגות פלדה כבדים. בנוסף להתנגדות לכוח המשיכה או למתח סייסמי, מבנים עם גגות קלים וחומרים יכולים גם לחוות כוחות נמוכים מבחינת חוזק ועמידות.

למבנה של עור גג קל משקל יש עומס רעידות אדמה נמוך יותר מזה של מעטפת גג כבדה

גורם חשוב בגגות החממה הוא השימוש באריחים קלים המפחיתים בצורה דרסטית את המשקל הכולל של הגגות החמים שהוחלפו ושומרים על המבנה בסבילות העומס של המסגרת הקיימת והבנייה הבסיסית. בניית אריחי גג קלים יותר הופכת את הבניין לעמיד בפני מזג אוויר ומציע ביצועי מזג אוויר גבוהים יותר בתנאים קיצוניים מאשר אריחים כבדים יותר. זה גם הופך את הבניין לעמיד יותר בתנאי מזג אוויר קיצוניים כמו חום וקור קיצוני, ומציע תנאי מזג אוויר מצוינים בהשוואה לאריחים כבדים יותר.

דחיסה של שילוב של שרף וזכוכית יכולה לגרום לחומר גג חדש לגמרי וקל יחסית

למשל. המשמעות היא שאם הבית שלך הוא פחות מ -1000 מ"ר, שימוש בחומר גג קל כמו שרף או זכוכית עשוי להפחית את משקל הגג בטון ומעלה. גגות קלים יכולים להיות שימושיים ביותר במספר מצבים, כולל החלפת גגות זכוכית בקונסרבטוריונים, גגות שטוחים ואפילו בבניית בניינים רבי קומות.

גג המתכת

הוא גם קל משקל וניתן להתקין אותו על גג קיים, כך שאינכם צריכים לדאוג להוסיף מבנים מבניים נוספים לביתכם כדי לתמוך במשקל הגג. הוא מייצר עומסי עומס נמוכים – תומכים ומבני גג תומכים – והוא גם קל יותר מפלסטיק, וזה אידיאלי לשימוש בבניינים רבי קומות כמו בנייני משרדים. אף על פי שפלדה גולמית משמשת לחוזק ומצופה בסגסוגות אלומיניום או אבץ, משטח האריחים מלוכדות שרף של גג קל משקל הוא האריח מציע את התכונות הטובות ביותר של חיפוי מתכת ללא החסרונות. גגות פלסטיק וחומרים קלים משמרים מבנים מבניים יקרים, מפחיתים את מאמץ ההתקנה, מקטינים מאוד את תחזוקת הגגות ומפחיתים את עלויות האחזקה.

אם אתה רוצה כיסוי גג מסוגנן וידידותי לסביבה העמיד בפני שלג וקרח טוב יותר מחומרים אחרים

מתכת היא אופציה נהדרת. הלקוחות יודעים שהם יכולים לסמוך על מומחי גג סטפלטון בכל פרויקט, בין אם זה גג חדש או כל משימה אחרת בחנות לשיפור הבית. גגות מתכת אידיאליים עבור כל מי שרוצה להשקיע בגג טוב לבניין הבית, המשרד או המשרד או אפילו כפתרון זמני לפרויקט תיקון גגות. אם אתה רוצה גגות מסוגננים וידידותיים לסביבה העמידים בפני שלג או קרח כמו שום חומר אחר, מתכות הן אופציה נהדרת עבור הבית שלך.

יש להם גם צפיפות גבוהה יותר מ- ISO, דבר שיכול להועיל מאוד להרכבה בגג. בלוחות מתכת גדולים יש שכבת בידוד נוספת, כך שהגג יחזיק טוב יותר במקרה של רעידת אדמה.

אלומיניום יכול לשקול כמו רגל שמשקל גג אספלט למטר. נצפו בעיות משמעותיות עם אריחי גג מתכתיים לחוצים, אחד מחיפויי הגגות הקלים ביותר. מערכת גג ביטומן שונה הוסיפה מספיק בידוד כדי להפוך אותה לחלופה בת קיימא ל- ISO ו- ISO – ISO.

אריחי חרס יכולים להתנתק בקלות

ולגרום לגגות רבים לאבד את עמידותם במזג האוויר. בדרך כלל אריחים קלים יותר מחזיקים גג חרסית, אשר סביר יותר להיסדק, בצורה בטוחה יותר. כדי לדעת זאת, עליכם לבחון איזה סוג בסיס מובנה בגג רעפי בטון ואילו תכונות יש לו. בדרך כלל אריחים כבדים יותר כמו פלדה, פלדה – כגון לבנים או בטון – עלולים לגרום נזק רב יותר לגג מאשר קלים יותר, מכיוון שהם נוטים יותר להיסדק. בדרך כלל, אריחים קלים אינם גורמים לנזק רב כמו אלה הכבדים יותר; בדרך כלל הם מחזיקים גג בחימר, שם הוא סביר יותר להיסדק, בטוח יותר מאשר אריחי חרס.

בעת התקנת שלבקת חוגרת, יש להקפיד על גג רעפים שבסיסו בקוטר 3 ס"מ לפחות ועובי 2 מ"מ.

גגות רעפים קלים הם קשים מאוד לנשיאה

לכן דאגו שתקבלו גגן שיבדוק את הגג שלכם אחרי רוח חזקה, גשם או שלג. כשהוא מותקן כראוי, גג הרעפים הוא אחת ממערכות הגג הנבחרות הבודדות שהוכח כי הן עמידות ברוחות מתמשכות של עד 150 מייל לשעה, כפי שנמצא בפלורידה.

כאשר לוקחים בחשבון את האיכות

אין זה מפתיע שאיכות גגות הרעפים הבהירים עולה בארה"ב ובאירופה. כשנלקחה בחשבון האיכות, הופתעתי שהביקוש למערכות גג קלות כמו הגג הקל הוא כה גבוה. מערכת גגות רעפים עולה (LRTS) ומערכת האריחים LTRS, הסוג הפופולרי ביותר של גג קל משקל לבנייני מגורים ומסחר בצפון אמריקה, אירופה, אסיה ואמריקה הלטינית. וכשנלקחו בחשבון האיכות, תמיד היה צורך גדול בגגות קלים יותר, במיוחד בבנייני מגורים ומשרדים ובנייני דירות.