עם כניסתה של מערכת הגג הירוק, מדריך מעשי זה מספק משאב שימושי לאדריכלים המחפשים מידע נוסף על היתרונות של גגות ירוקים ויתרונותיהם. אנו בוחנים כמה מהיתרונות שלו ושוקלים 20 סיבות מדוע כדאי לכם להיות בעל גג ירוק.

תלמד כיצד לכסות את דרישות מי הגשמים בטכניקות קירוי כחולות מבלי לפגוע בערכי הנוחות

כעובד מוסמך בגג ירוק, אסביר את הסוגים השונים של תוכניות הגג הירוק, היתרונות שלהם והשפעתם על המחירים בדרכים שונות, החל באופציה חסכונית וכלה באופציה יקרה יותר. חברת Recover Architects, חברת תכנון ובנייה באזור בוסטון המתמחה בתכנון, הקמה ותחזוקה של בנייני מגורים ומסחר, מסבירה כיצד ניתן להשפיע על מחירים באזורים שונים בעולם, כמו ארצות הברית וקנדה.

המקצועית לגג הירוק (GRP) צריכה להיות הבחירה המקצועית שלכם לכל פרויקט גג ירוק

GRP רבים מצוידים גם בעיצוב והתקנה של קירות ירוקים, ותוכלו לקנות אחד מהקורסים או ספרי הלימוד שלנו בחנות התשתיות הירוקות או לבקר בקורסים המקוונים שלנו בנושא גגות ירוקים ועיצוב מבנים.

ישנם שני סוגים של גגות ירוקים

גגות שירות וכרי דשא, שבדרך כלל דורשים מעט תחזוקה ופתוחים לקהל. ישנם עסקים בגג עירוני, אך צמחי גג הבנויים מקצה לקצה עם צמחייה מהווים רק חלק קטן מכל הגגות הירוקים, ויש מעט משאבי דיור מוצקים. גג ירוק גדול דורש פחות מ -6% אדמה ומיועד לבניינים גדולים.

תלוי בסוג הגג הירוק שמתקינים

הצמחים יכולים להיות מודולריים, להיות בעלי שכבת ניקוז ולהיות מודולריים. יכולת העומס של הגג תקבע גם האם הגג יכול לתמוך בשני סוגי הגגות הירוקים. גגות ירוקים יכולים להיות דקורטיביים, חתוכים נמוכים או משמשים לגידול ירקות וחומרי צמח גדולים על גגות.

למרות שאפשר יהיה לעצב גג ירוק משלך

מומלץ להזמין אדריכל או מתכנן נוף שיש לו ניסיון במערכות גג ירוק. אף על פי שחלק ממערכות ירוק הגגות מכילות חומרים שאינם נמצאים בגגות קונבנציונליים, אנו ממליצים להתקין קרום איטום. התקנת גג ירוק על בניין קיים שאינו יכול לקחת את מלוא העומס של גג ירוק יכולה להיות אוסרת בשל השיפורים המבניים הנדרשים. הגגות הירוקים כל כך גדולים שייתכן שיהיה צורך לחזק את המבנה הבסיסי כדי להתמודד עם העומס הנוסף. אם אתה מתקין גג ירוק, אתה יכול להתקין אותו בבניין חד קומתי, כמו למשל משרד או בניין מגורים.

גגות ירוקים וגגות ירוקים מציעים מספר יתרונות סביבתיים וכלכליים, אך יכולים להיות כפופים גם למטרות מתחרות. כדי לעזור לך להחליט אם גג ירוק מתאים לביתך או לעסק שלך, הבה נבחן כמה מהיתרונות והחסרונות שלו.

כאדריכל

יש לזכור שגגות ירוקים גדולים הם המתאימים ביותר למבנים נמוכים וקלילים, בעוד שמבני פלדה או בטון כבדים יכולים לספק מענה טוב כאשר רוצים נוחות וגישה. מכיוון שגגות ירוקים דורשים תחזוקה מסוימת, חשוב לתכנן גישה נוחה לכל סוגי הגגות הירוקים. ירוק גג אינטנסיבי עשוי לדרוש עבודות תחזוקה החורגות מתחזוקת גג גדול, המחייבת שמירה על גישה ציבורית המשמשת לשימוש ציבורי כמו פארקים ציבוריים ותחבורה ציבורית.

יש צורך בבדיקות ותחזוקה שוטפים כדי להבטיח שגגות ירוקים יישארו בחיים ותפקודיים. תוחלת החיים הממוצעת של גג ירוק בארצות הברית היא 18 שנים, לעומת 17 שנים לגג קונבנציונאלי.

כמובן

גגות ירוקים אינם הטכנולוגיה היחידה שיכולה לספק קירור בקיץ, ובידוד משופר עשוי להוביל לחיסכון אנרגטי מקביל, אך ניתן לשלב אותו עם גג ירוק לקבלת יתרונות נוספים. קירור על גגות ירוקים מפחית את צריכת האנרגיה, ולכן הם ממזערים בזבוז על ידי החלפת הגג בתדירות נמוכה יותר. לרוב לגגות ירוקים עלות גבוהה יותר מגגות קרירים, אך תוחלת חיים ארוכה יותר מכיוון שלמערכת הגג כולה אורך חיים ארוך יותר מגג קונבנציונאלי.

גגות ירוקים סופגים מי גשמים ויוצרים נסיגות שלוות לאנשים ובעלי חיים, מה שיכול להפחית את הצורך במערכות ניקוז מורכבות ויקרות. גגות ירוקים מפחיתים את עלויות האנרגיה בשל בידודם הטבעי וסופגים ואגרים מי גשמים.

נותרו להבהיר לפחות שתי שאלות: מהם היתרונות האזוריים של סוגים שונים של צמחיית גג וכיצד הם קשורים? אחת הדרכים בהן אנו רוצים לקדם זאת היא על ידי ארגון סימפוזיות מטריה בערים שונות.

למידע נוסף על היתרונות של גגות ירוקים ב DC ובערים אחרות

גגות ירוקים יכולים לשמש לבנייני מגורים ומסחר וכן לבנייני מסחר ותעשייה. זה כולל התקנת גג ירוק כדי לעמוד בדרישות מי הגשמים בתקן C וקידום תוכנית "הורקת הגג". בנוסף, ניתן להתקין גגות ירוקים גם בגנים ציבוריים ובמקומות ציבוריים כמו פארקים, בתי ספר וספריות.